new-hairstyle-2
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

2014 Oscar Ödülleri'nde Yıldızların Güzel Saç Stilleri

 Saçınız ister kısa ister uzun, ister toplu ister altmışların stili olsun, aktrisler oynadıkları role göre saç stillerini değiştiriyorlar. Saç trendlerinin değişip değişmediğine bakmaksızın her starın yaşam tarzına uyan favori bir saç stili var.


Sinema endüstrisinin gala gecesi 2 Mart 2014'te Los Angeles'ta bulunan Dolby Theater'da gerçekleşti. Kırmızı halı Oscar'ın, ya da resmi adıyla Akademi Ödülü'nün sahibi olacak yıldızlar için serilmişti. Küçük, altın heykelin adını Motion Picture Academy'nin direktörünün Oscar isimli amcasından mı yoksa pek de ağırbaşlı olmayan bir vodvil karakterinden mi aldığı hala tartışma konusu.

Oscar Ödülleri sinema endüstrisinin başarılı isimlerini onurlandırmanın yanında sektörde yer alan herkes için bir sahne teşkil ediyor. Gösteriler törenin ayrılmaz bir parçası. Bu yıl bir grup ünlünün içinde bulunduğu bir “selfie” Twitter sunucularını çökertti; Jennifer Lawrence elbisesine takılıp düştü; sunucu Ellen DeGeneres herkese pizza ısmarladı ve Leonardo DiCaprio Oscar'ı kucaklamayı yine başaramadı.

Eva Mendes’i ve Claudia Schiffer’ın yakın zamanda uzun aslan yelesi saçlarını değiştirmelerini beklemiyoruz. Halle Berry’nin kısa saç kesimi Victoria Beckham’ın görünüşü de ayrıca standart. Dita von Teese'i yüzüne ve kişiliğine uyan 1940’ların stili olmadan düşünemiyoruz. Siz hala kendi favori saç stilinizi bulmadınız mı? Kendi stilinizi arıyorsanız aşağıdaki 16 saç stiline göz atın. Biri sizin favoriniz olabilir.

İki Oscar Bir Oscar'dan İyidir

frisuren-oscars-artikel-2-420x200
© Getty Images

Matthew McConaughey ve Jared Leto “Dallas Buyers Club”daki rolleri için Oscar'a layık bulundular.

Yıllardır izleyicilerin gözdesi olan Leonardo DiCaprio Oscar'a üçüncü kez aday gösterildi. Fakat, ödül komitesi herkesin imrenerek baktığı heykeli ona yine vermedi. Bu yıl ödül AIDS ilaçlarına erişim konusunda bir dram filmi olan “Dallas Buyers Club”ın başrol oyuncusu Matthew McConaughey'ye gitti. McConaughey kabul konuşmasında rakipleri için övgü dolu sözler sarf etti: “Hiçbir yerden yanlış bir nota duymadım.”

Jared Leto “Dallas Buyers Club”daki rolü için En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar'ına layık bulundu. Filmde bir transseksüeli oynuyordu. Leonardo DiCaprio ve Matthew McConaughey “En İyi Giyinen Erkek” ödülü için de başa baş bir mücadele sergilediler. İkisi de geceye beyaz smokin ve onunla tezat oluşturacak şekilde dağınık bırakılmış saçlarla katıldılar.

2014 Oscar Saç Stilleri: İddialı Retro Dalgalar

FrisurenOscar2014-Artikel-3_210x270
© Getty Images

Sandra Bullock yana atılmış iddialı dalgalarıyla

İddialı retro dalgalar kadın oyuncular arasında son derece popüler. 2014 Oscar Ödülleri'nin kazanan saç stili de kesinlikle bu oldu. Bu yılın Oscar galibi Cate Blanchett retro dalgaları yandan ayırdığı saçlarında kullanırken Sandra Bullock dalgalarını sağ omzunun üstüne atmıştı. Sandra Bullock bu yıl Oscar kazanamadı; fakat yedi Oscar'la gecenin tartışmasız galibi olan “Gravity” filminde yer almıştı.

Galerimizde bulunan Oscar saç stillerini beğeneceğinizi umuyoruz.

Galeri: 2014 Oscar Ödülleri'nden Güzel Saç Stilleri