dye-hair-multicolored
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Dağınık Saç Stilini Yaratmak

Popüler dağınık saç stillerini yapmak, doğru hareketlerle hızlı ve kolaydır.  Saçınızı şekillendirmeden neler yapabileceğinizi göstereceğiz ve faydalı şekillendirme ürünleri tavsiye edeceğiz.

Artık sabahları biraz daha uzun uyuyabilirsiniz. Çünkü saçınızı şekillendirmek çocuk oyuncağı. Yapımı kolay dağınık  saç stilleri moda. Saçınızı şekillendirmek için harcadığınız tüm emeği saklayabilirsiniz. Dağınık saç tellerinin topuzdan doğal bir şekilde çıkmış görünümde olması ve eşit olmayan kesimin düz çizgisinde bozukluklar olması gerekiyor. Uçuşan saçlar ve asimetri tutumunuzu yansıtmalı. Elleriniz saç şekillendirme aletleri yerine geçecektir. 

Dağınık Saç Stilleri ve Kaçınılmaz Bitirici Dokunuşlar

Darmadağın saç stillerine ne isim verirseniz verin, yatak hali, dağınık, günlük, yapılmamış saç stilleri mükemmel görünümü yaratmanızdaki endişesizliğinizi göstercektir. Dağınık saç stilleri şaşırtıcı bir şekilde elegant kıyafetlerle harika bir zıtlık yakalar. Dağınık, neredeyse hiç uğraşılmamış topuzlar şık kıyafetlerin resmi duruşunu öne çıkarır. Eğer saç stiliniz kaygısız ya da şımarık ruh halinizi yansıtıyorsa geleneksel iş ceketleri içersinde bile başları döndürebilirsiniz. Endişesiz saç stilleri, mükemmelce tasarlanmış kıyafetlerle  canlı bir zıtlık oluşturur.

Saç şekillendirmeye zaman ya da sabrınız mı yok ? 

© indigitalimages.com

Her saç stilinin dağınık çeşitleri var. Planlanmamış mükemmellik!

Nasıl Dağınık Saç Stilleri Yapabiliriz ?

Dağınık saç stilinize olabildiğince çok hacim verebilmek için saç köpüğü ya da hacim veren pudra kullanınız. Hacim kazandırmak özellikle açık uzun saçlar için faydalı olacaktır.

Dağınık At Kuyruğu Çeşitleri

Saçlarınızı at kuyruğu olarak toplayın ya da kıvırın, topuz ya da tepeden toplayın. Her modelde özellikle düzgün olması için endişelenmeyin. Saçı olabildiğince yapılmamış bırakmaya çalışın. Saç lastiğinizden ya da topuzunuzdan birkaç saç teli çıkarın. Bu dağınık stilin etkisini arttıracaktır. Dağınık saç stilinin korunması için saç spreyi kullanılmalı. Saç esnek bir şekilde doğal olarak kalmalı.

Açık ve Dağınık Saç Çeşitleri

Saçlarınız baş aşağı dururken saçınızı kurutun. Eğer saçınız düzse, saç uçlarında birkaç dalga yapın. Sonra, arzu ettiğiniz kadar saçlarınızı karıştırın. Birkaç saç telini  saç uçlarından dibine doğru tarayarak kabartın ve vurgu yapın. Ayrıca vaks kullanarak da  birkaç saç teli ucuna vurgu yapabilirsiniz ya da parmaklarınızla birkaç saç ucunu kıvırabilirsiniz. Açık dağınık saç stilinizi canlandırmak için saçlarınızı baş aşağı şekilde kuvvetlice sallayın. 

Armin Morbach’ın videosunda nasıl açık dağınık saç stilleri yapabileceğinizi gösteriyor. 

Video: Creating Undone Hairstyles