90s-hairstyles
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Kadınlar İçin Asimetrik Kesimler

side-cut_420x270
© Getty Images

Rosario Dawson (Quentin Tarantino’nun Ölüm Geçirmez filmi oyuncusu) asimetrik kesimi uzun saçlarla kullanıyor

Saçın bir yanını asimetrik olarak kazıtma trendi sizi starlar ve moda öncüsü kadınlar arasında tutacaktır. Saçınızı kestirmeye karar vermeden önce model hakkında ilham almak için ünlü yıldızların tercihlerine yakından bakın. Bu modeli uygulamadan önce nasıl deneme yapacağınızı göstereceğiz. 

Kadınlarda sıfıra yakın saç kesimi nadir bir uygulamadır. Bunun daha çekici ve uygulanabilir fakat aynı ölçüde sıradışı hali yalnızca bir tarafı çok kısa kesip diğer yanda saçları çeşitli uzunluklarda bırakmaktr. Zıtlıkları kullanmak havalı ve çekici kesimlerin sırrı. 

Fotoğraf galerimizde starların asimetrik kesimleri nasıl kullandığını görebilir ve kendiniz için yeni bir saç modelinizi bulabilirsiniz ! 

Galeri: Kadınlar için Havalı Asimetrik Kesimler

Yanıltıcı Asimetrik Kesim – Cesaretinizi Ölçün!

side-cut-artikel1-210x270
© Getty Images

Amerikalı model Chanel örgülerle yanıltıcı bir asimetrik kısa kesim görüntüsü yaratmış.

Asimetrik kesimlerin birçok farklı versiyonu var. İlk olarak, kesilen tarafta sıfırdan başlayıp hafif uzun modellere kadar saçların uzunluğu çeşitlilik gösterebilir. İkinci olarak ise bu görüntü saçlar gerçekten kesilmeden elde edilebilir. Saçlarınızı mümkün olduğunca kısa kesmek veya tamamen kazıtmak daha çok dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Asimetrik kesimlerin genel görüntüsünde uzun kalan taraftaki saçların şekillendirilmesi de çok önemlidir. Bu taraf genelde kadınsılığı vurgulamak için kullanılır. Dalgalı önü kısa arkası uzun modeller, su dalgaları ve örgülü saçlar bunun örneklerinden. Saçınızın bu bölümünü doğal bir şekilde de şekillendirebilirsiniz. Uzun saçlar omuzların üzerine bırakılırsa en iyi görüntüyü verecektir.  

Asimetrik kesimler perçem ile kullanılabilir. Buna alternatif olarak önde kalan uzun saçlar dalgalandırılabilir, yana ya da arkaya tutturulabilir veya alnın önüne düşebilir. Özellikle resmi günler için asimetrik kesimin vurgusunu azaltmak istiyorsanız, at kuyruğu etkili bir çözüm olacaktır.

Asimetrik kesim için saçınızı kesmek veya tamamen kazıtmak ismeyebilirsiniz. Bu durumda ince örgü veya bükme yöntemini kullanarak bu modelin yeni bir versiyonunu elde etmiş olursunuz. Tel tokalar kullanarak da saçınızı geriye tutturabilir ve yapışık bir görüntüyle bu modelin yeni bir versiyonunu yaratabilirsiniz.

Bu videolarda Armin Morbahc size jel yardımıyla nasıl sahte bir asimetrik kesim yaratabileceğinizi gösterecek. 

Video: Sahte Asimetrik Kesim