blonde-hair
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Sarışınlar İçin Makyajda Püf Noktalar

Sarışınlık sadece bir saç rengi değil. Sarışınlar kolay kolay görmezden gelinmez. Sarışınlar, açık platin sarısı ve havalı bronz tonlardan, buğday sarısı ve karamel tonlarına kadar çok farklı tonlarda karşımıza çıkabilirler. Vereceğimiz püf noktaları doğru makyajı nasıl yapacağınızı gösterecek. 

Sarışınlar için makyaj
© Getty Images

Hafif pembe tonları çoğu sarışına yakışıyor

Sarışınlığın Esasları
Kırmızı görünüm ve cilt lekeleri çok açık tenli sarışınlarda oldukça bariz bir şekilde görünür. Bu nedenle tabiat size bebek teni bahşetmedikçe en az orta derecede kapatma sağlamanız gerekir. Makyaj renklerinizi nötr bejden hafif sarıya doğru seçtiğinizden emin olun. Pembe makyaj tonlarından sakınmalısınız. 

Göz Zevki: Sarışınlar için göz makyajı
Göz kapağına far uygulamasında mottomuz, ‘az ama öz’ Barbie pembesi veya koyu menekşe gibi belirgin göz kapağı renkleri açık sarı saçları olan çoğu kadında çok parlak duracaktır. Bu renklerin pastel tonları daha çekici bir etki yaratır. Sede Sedefsiz gül rengi ve eflatun gibi daha hafif tonlar, gri veya kahverengimsi alt tonlarla oldukça iyi gider. Küllü sarı saçlılar, tenlerine parıltı kazandırmak için altın kahvesi göz farı kullanmalı. Yoksa küllü sarı saçlar soluk görünür. Kaş altına sürülen şampanya veya altın renkli tonlar küllü sarışınlar için muhteşemdir fakat gümüş veya sedefli tonlarından uzak durmaları gerekir. Altın sarısı saçları olan kadınlar göz kapaklarında koyu leylak veya macenta tonlarıyla oldukça güzel görünür. Geceleri dumanlı göz makyajından çekinmemelisiniz. Dumanlı gözler platin sarısıyla oldukça iyi gider. Fakat siyah göz farı yerine kahverengi veya koyu gri kullanmalısınız.  

Makyaj: Sarı Saçlı Starlar

Sarışınlar İçin Kaş Stilleri
Doğal sarı saçlı kadınlar çok koyu kaş kalemleri kullanarak kaşlarını belirgin hale getirmemeliler. En iyisi açık grimsi kahverengi tonlarında kaş kalemleri veya tozlarıdır. Birçok firma sarışınlara özel kaş kalemi üretiyor. Bunların çoğu grimsi gül rengi tonlarında. Kaş çizgilerini belirgin halde çizmemek gerekir. Onun yerine mevcut kaş kılları arasında küçük kısa çizgiler çizin. Saçlarınızı sarıya açtırdıysanız saç stilistinizden koyu renkteki kaşlarınızı da biraz açmasını rica edin. Böylece sarı saç sizde daha doğal duracak.  
 
Sarışınlar İçin Kırmızı Yanaklar
Gül rengi tonları sarışınlara ışıltılı bir ten rengi verir. Belirgin açık pembe tonlar açık sarı saçlı kadınlar için idealdir, altın tonları olan gül ve şeftali tonları altın sarısı saçlarla iyi gider. Koyu sarı saçlılar kahverengimsi gül tonlarını seçmeliler çünkü açık pembe tonları fazla tatlı görünebilir. Terracota veya bakır tonlarının çoğu sarışın kadını solgun gösterdiğini göz önünde bulundurun. Bronz tonları dikkatli bir şekilde kullanın. 

Çilek Dudaklar: Sarışınlar İçin Dudak Renkleri
Ruj hakkında ne dediysek dudak rengi hakkında da geçerli. Pembe ile tabii ki güzel görüneceksiniz. Pembenin tüm tonları sarışınlara en yakışan renktir. Bej veya kahverengimsi alt tonlu zarif pembe tonları açık altın sarısı saçları olan kadınlar için mükemmeldir. Platin sarısı saçlılar, koyu mavimsi kırmızı veya pembe dudak renklerini deneyebilir. Fakat yoğun veya koyu dudak renklerinin de pürüzsüz bir ten rengi gerektirdiğini unutmayın.  Muhteşem bir görünüm için dudak parlatıcınız veya farınızla aynı renkte bir dudak kalemi kullanınız. Sarışınlar daha koyu bir dudak kalemi kullanmayı düşünmesinler bile.