1500x564_SK_Foam_hair_color
Saç Boyama | Boyalı Saçlar İçin Bakım

Kahverengi Saçlarınız İçin Renklendirici Durulama, Yoğun Renklendirme veya Boyama


Doğal saç renginizden sıkılabilir veya tamamen başka bir stil denemek isteyebilirsiniz. Saçlarınızı kahverengine boyamak için birçok nedeniniz var. Şüphesiz, parıltı ve ışıldayan röfleler açısından kahverengi saç renginden daha parıltılı görünür. Saçınızın rengini değiştirmek için üç farklı yöntemden birini seçebilirsiniz: renklendirici durulama, yoğun renklendirme ve boyama. Saçınız için en doğru yöntemi bulmanıza yardımcı olmak isteriz.

Kahverengi saçlarınızı boyamak

Renklendirici durulama, yoğun renklendirme veya boyama: Üç yöntem, bir sonuç

Bir düşünün. Kahverengi saçlar en çok ışık saçan renk pigmentleri ile ışıldar ve böylece sarı saç tonlarından daha çok parıldar. Profesyonel saç stilistiniz, saçlarınızı koyu renge boyatacaksanız veya doğal saç renginize biraz parıltı katacaksanız size yardım edebilir. Diğer şekilde saçınızı kendiniz de boyayabilirsiniz.

Renklendirici durulama, yeni bir saç rengi denemek isteyenler için doğru bir seçim. Sürprizli sonuçlar olmaz. Renk her yıkamada yavaş yavaş akar. Renklendirmenin yoğunluğuna bağlı olarak rengin büyüsü 15 şampuanlamaya kadar dayanacaktır. Saç boyalarıyla kıyaslandığında renklendirici durulama saç için daha hafiftir. Renklendirici durulamanın renk pigmentleri, yeni bir saç gölgesi ve ekstra parlaklık oluşturmak üzere sadece saçın dış kısmına bağlanır. Eklenen renk pigmentleri ince telli saçlara ekstra hacim kazandırır. Genel bir kanı olarak renklendirici durulama doğal saç rengini yoğunlaştırabilir veya biraz derinlik nüansı katabilir. Fakat renklendirici durulama işlemleri saçınızı açmaz. Kahverengi saçı olan kadınların saçları yine kahverengi olur fakat tüm kahverengi spektrumunda yeni tonlar kazanır. Ancak sarı saçlı bir kadının saçları kahverengi renklendiricili durulamadan sonra kahverengine dönecektir.

Renklendirici durulama işleminden sonra saça katılan renk pigmentleri ince telli saçlara ekstra hacim verir.

Tahmin edebileceğiniz gibi etkililik açısından yoğun renklendirme, renklendirici durulama ve boyama işlemi arasında yer alır. Yoğun renklendirme doğal saç rengini üç tona kadar koyultabilir.  Ayrıca kır saçları kapatmanın kolay yoludur. Aslında yoğun renklendirme boyama işlemi gibidir. Bu süreçte kepek tabakası açılır ve renk pigmentleri saça derinlemesine işlenir. Renklendirici durulamaya benzer şekilde yoğun renklendirme saç rengini açamaz ve yaklaşık 24 yıkamadan sonra çıkar. Renklendirme ve yoğun renklendirme arasındaki fark şöyledir: Düzenli kullanıldığında yoğun renklendirme saçı doğal renginden biraz daha koyu renkte bırakabilir. Yoğun renklendirme işlemini tekrar tekrar yaptığınızda yoğun renklendirmeyi yeni çıkan saçlara çok az uygulamalısınız. Böylece saçlarınız eşit derecede kahverengi olur.

Saç boyama, kendine güvenen insanların yapacağı bir şeydir. Yeni saç rengi kalıcı olacaktır. Beyaz saçlar bile kapanacaktır. Fakat birkaç haftada bir yeni çıkan saç köklerini boyamak gerekir. Bu dokunuşların sıklığı saçın ne kadar hızlı uzadığına bağlıdır.

Renk değişikliğini kalıcı mı yoksa geçici mi istiyorsunuz? Saç renginde değişiklik isteyen herkes bu soruyu cevaplamalıdır. Her şeyden önemlisi, bu üç yöntem de istenen etkiyi verecektir. Saçlarınız yeni renginde parıldayacak.

Kahverengi Saçları Boyama Yolları

  1. Sarı veya altın yansımaları olan zeytuni veya koyu ten renginiz varsa sıcak renk tonları saçlarınıza daha yakışır. Bunlar karamel tonları, karamel, bronz ve kestane kahvesi gibi renklerdir. Mavi veya pembe renkler teninize yakışıyorsa  kızıl veya altın yansımaları olmayan açık kahverengi veya koyu kahverengi saç tonlarını seçmelisiniz.
  2. Saçlarınız için uygun ve doğru bakım, saç boyamanın temelidir. Sağlıklı bir saç ve  saça bağlı sağlıklı bir kepek tabakasına sahipseniz boyamanın sonuçları daha muhteşem ve uzun süreli olacaktır.
  3. Saçlarınızı boya losyonuna ne kadar uzun süre maruz bırakırsanız renklendirme etkisi o kadar yoğun olacaktır. Daha yoğun bir renk için rengi saçlarınızda birkaç dakika daha ve hatta yarım saat bekleyebilirsiniz.
  4. Yeni saç renginizi çok seveceksiniz ve boyalı saçlar için özel saç bakımına geçerseniz saçlarınızdaki renk pigmentlerini koruyacaksınız. 
Keşfet: