1500x564_SK_hair-coloring-essentials_palette-deluxe
Saç Boyama | Boyalı Saçlar İçin Bakım

Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi

Laura Haddock ve Elisabeth Moss saç renkleri üzerinde değişiklik yapmayı ve sarı ile kahverengi tonları arasında gidip gelmeyi seviyorlar. Saç rengi bir insanın görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bu etki bireysel özelliklere ve tavra bağlı olarak kişiden kişiye değişir.

Robert Stolz sevilen şarkılarından birinde “İster sarışın olsun ister kahverengi saçlı, ben bütün kadınları seviyorum.” diyor. Sahibine yakıştığı sürece her saç rengi güzeldir. Farklı saç renklerini denemekten çekinmeyin.

Laura Haddock ve Elisabeth Moss'un saç renklerini önce sarıdan kahverengiye, sonra da tekrar sarıya döndürdüklerini hep beraber gördük. Bu yıldızlar saç renginin bireyin görünümü üzerindeki etkisinin ne kadar farklı olabileceğini gösteriyorlar.

Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi: Laura Haddock

İngiliz oyuncu Laura Haddock'ın (bkz. yukarıdaki fotoğraflar) saç rengi sarı ve kahverengi arasında gidip geliyor. Saç rengiyle birlikte imajı da değişiyor. Çoğu insan açık renk, dalgalı ve ortadan ayrılmış saçları yaz mevsimiyle, güneşle ve plajla özdeşleştiriyor. Oysa sarı saç aynı zamanda oldukça çekici yapıya da sahip. Buna karşın, oyuncu koyu kahverengi saç ile de ölçülü ve romantik bir havaya sahip oluyor.

Sarıdan Kahverengiye Saç Rengi Değişimi: Elisabeth Moss

450x600_SK_hair-coloring-essentials_palette_deluxe1

Elisabeth Moss

Oyuncu Elisabeth Moss (“Mad Men”) sarı saçla da kahverengi saçla da harika görünüyor. Koyu renk saç ona daha ağırbaşlı bir görünüm verirken saçı saç görünümünü yumuşatıyor ve karakterinin daha neşeli yanını ön plana çıkarıyor. Bir tablonun etrafında bulunan açık renk bir çerçeve gibi, sarı saç ve yüz arasındaki sınırlar da yumuşak ve nispeten belirsiz görünüyor.

Sarı mı Kahverengi mi? Aynı Saç Rengi, Farklı Stiller

Laura Haddock sarı saçlarına uzun ve hareketli bir stil verirken Elisabeth Moss bu rengi kısa saçla kullanıyor. Etkileri ortada: Uzun ve dalgalı sarı saç yumuşak ve kadınsı görünüyor. Buna karşılık, kısa sarı saç genelde sahibine genç ve hınzır bir hava katıyor.

Saç stilleri kahverengi saçta da farklı etkiler yaratıyor. Laura Haddock'ın gevşek bir biçimde toplanmış uzun kahverengi saçları ona romantik bir hava veriyor. Elisabeth Moss asimetrik kaküllü kısa ve küt saçlarıyla son derece stil sahibi görünüyor.

Yani saçın uzunluğu ve saç stili, farklı renklerin yarattıkları etkileri değiştirebiliyor. Bu, seçilen saç renginin etkisine müdahale edebilmek için bir araç daha sunuyor.

Keşfet: