Saç Şekillendirme | Beyaz Saçlar İçin Saç Stilleri

Kır Saç için Stiller

Günümüzde kır saçlı kadınlar pek çok farklı saç stili arasından tercih yapma şansına sahipler. Yumuşak, dalgalı saçlar, kısa saç kesimleri ve topuzlar kır saçta oldukça çekici duruyor. Oyuncu Glenn Close ve manken Carmen Dell'Orefice'in saç stillerinden ilham alacağınızı umuyoruz!

Kır saç yalnızca yılların geçtiğini göstermekle kalmaz, aynı zamanda çok da güzel görünebilir. Mesela oyuncu Glenn Close ve manken Carmen Dell'Orefice gibi ünlü kadınlar bu görünümü yeniden tanımlıyorlar.

Kır Saç için Saç Stilleri: Önemli Detaylar

Kır saç sarı bir dokunuşa, gümüş rengi parlaklığa veya koyu gri tonlara sahip olabilir. Kır saçın her tonu için saç stilleri vardır.

Altın rengi veya sarı bir dokunuşa sahip kır saçlar: Altın rengi veya sarı tonlar içeren kır saçlar için yumuşak saç stilleri çok uygundur (galerimizde Carmen Dell'Orefice'in fotoğrafına bakabilirsiniz). Hafifçe geriye doğru taranmış küt kesimler gibi rahat stiller de bu saç rengine çok yakışır (mesela Helen Mirren'ın saç kesimi).

Gümüş veya mavi parıltılı kır saç: Bu havalı kır saç tonu sıkı topuzlar ve küt kesimler gibi keskin çizgilere sahip saç stilleri ile çok uyumludur. Geometrik kesimlerin net çizgileri de soğuk tonlara sahip kır saçlar için özel olarak yapılmış gibidir.

Koyu kır saç: Kısa ve düzgün saç kesimleri, belirgin çizgilere sahip stiller (örn. geometrik kesimler) koyu kır saçların güzelliğini daha da vurgular.

Kır Saçlı Kadınlar için Saç Şekillendirme Tavsiyeleri

Saç şekillendirme ürünleri saça dalga vermeyi veya onu düz tutmayı kolaylaştırır. Kıvırcıklaştırıcı saç köpüğü daha esnek lüleler yaratır. Düzleştirici sprey saçı günler boyu düz ve ipeksi bir görünümde tutabilir. Hacimlendirici pudra saça hacim verir ve daha kolay şekil almasını sağlar. Ekstra parlaklık veren saç spreyleri ve jöleler saçın ışıltısını arttırken saç şekillendirici macun mat bir görünüm yaratmaya yardımcı olur.

Galerimizde güzel saç stillerine sahip kır saçlı ünlü kadınların fotoğraflarını bulabilirsiniz.

Kırlaşmış saçlarınızı boyama alışkanlığınız varsa bu alışkanlığa bir süre ara verebilir ve galerimizdeki saç stillerinden birini deneyebilirsiniz. Ne de olsa hayatın özü değişimdir.

Kır Saça Uygun Stiller

Keşfet: