1500x564_SK_Hairgel-men
Saç Şekillendirme | Erkekler İçin Saç Stilleri

Erkekler İçin Saç Şekillendirme

Şimdilerde modern erkekler saçlarını nasıl şekillendiriyor? Hangi saç kesimine hangi ürün uyar? Dökülen saçların seçenekleri nelerdir? Her erkeğin bilmesi gereken saç şekillendirme kurallarını sizlerle paylaşıyoruz.

Senede bir kuaföre giden erkekler artık çok nadir. Bugünlerde güzel saç stilini korumak, vücut kılları ile başa çıkmak gibi günlük rutinin bir parçası haline geldi. Aşağıdaki püf noktalarını dikkate alırsanız bakım rutininizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. İşte başlıyoruz!

Erkekler İçin Saç Şekillendirmede Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Erkekler sadece saç yıkama ve kurutma işlemlerini yaparlardı. Günümüzde erkeklerin de sayısız seçeneği mevcut. Saçınız ister kısa, ister uzun olsun, yakışan ne ise o güzeldir.. Jake Gyllenhaal gibi tam kesilmiş bir saç mı veya Johnny Depp gibi yataktan yeni kalkmış karmaşık, spor bir görünümü mü tercih edersiniz? Ayrıca daha uzun kaküllü ve kaküllü bir yanı kapatan saçı olan daha feminen saç kesimleri de moda. Owen Wilson saçlarına unisex bir şekil vermiş. Dikkat edin! Bu saç şeklini iş yerinizde de kullanacaksınız. Durum ne olursa olsun  rastalar, Iroquois veya saça kızılderili kabilesi veya başka motifler ile şekil verilmiş punk saç kesimleri zevk meselesidir.

Erkekler için saç şekillendirme Faydalı Araçlar

Saç kurutma makinesi ve tarağın yanı sıra bir erkeğin saç şekillendirme araçlarına saç fırçası da dahildir. Doğal kıllı fırça veya yuvarlak kıllı masaj fırçası, lastik veya ahşap kıllı bir fırça alın. Saç düzleştiricisi de erkekler için kullanışlı olabilir. Saçınıza ve saç derinize zarar vermemesi için saç düzleştiricisinin kaliteli olduğundan emin olun.
Bu arada fazla kalın kaşları cımbızla almak gerekir. Bu cımbızları da alkolle düzenli olarak dezenfekte etmelisiniz. Çok az wax veya jöle saçı deriye yakın tutacaktır.

Erkekler saçlarını şekillendirmek için doğru ürünlere ihtiyaç duyarlar.

  • Kısa saçlar en iyi jöle kullanılarak şekillendirilir. Jöle kısa saçlara yeterli tutuş gücünü sağlar. Jölenin miktarını doğru kullanmak çok önemlidir. Kirpi veya beton görünümü şu sıralar moda değil.
  • Saçlarınızın yumuşak düşmesini istiyorsanız wax veya pomat doğru seçim. Bu ürünler hoş bir koku verecektir.
  • Jöle uzun saçlar için uygun değildir çünkü uzun saçları sertleştirir ve şekil verilemez hale getirir.
  • Wax veya şekillendirici kremler doğal bir saç stili oluşturmaya yardım eder. Saçınıza jöle veya wax sürdükten sonra dikkatle spreyleyin. Saç spreyi tutuş sağlarken, saçlarınızı yağlı ve bakımsız da gösterebilir.

Azalan Saçlara Ne Yapmak Gerekir?

Saçlarınız dökülürken seçenekleriniz neler olabilir? Birçok genç erkek azalan saçlarıyla uğraşmak zorundadır. Saç çoğaltıcı ürünler ve saç ekimi olası çözümler gibi görünüyor. Fakat saç dökülmesiyle uğraşmanın en iyi ve basit yolu, usturayla kesilmiş saç kesimi veya kazıtmaktır. Bu sizi Bruce Willis gibi seksi gösterebilir. Karar vermeden önce saç stilistinize danışın ve yakın arkadaşlarınızın fikrini almaktan çekinmeyin.

Keşfet: