1500x564_SK_Vegetal_color_trends
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Bukleli Saç Stillerini Elde Etme Yolları

İster romantik, ister şık, ister trend saç stilini tercih edin, bukleler bunun bir parçası olacaktır. Büyük tasarımcıların modelleri bunu podyumlarda kanıtlıyor. Sarah Jessica Parker veya Nicole Kidman gibi starların bukleli saç stilleri de buklelerin trend ve büyüleyici olduğunu gösteriyor. Aşağıda bukle elde etmenin en önemli kurallarını bulabilirsiniz. Her seferinde mükemmel sonuç alacaksınız.

Bukleli Saç

Bukleli Saçlar – tabiat en iyisini yapar!

Buklelerle ilk deneyimleri birçok kadını dehşete düşürür. 14 yaşında yumuşak dalgalar hayal ederken saç stilisti ile “çok hafif perma”dan bahsetmişken birkaç saat sonra salondan kaniş köpeği gibi çıkmışlardır. Permalar kuruyken sıradan görünürdü. Asıl kabus ilk yıkamadan sonra başlardı. Permalı saçta dalga yapma zorluklarından sonra çok az bir nem bile dalgaları, kıvırcık düğümler haline getirmeye yeterdi. En fazla üç haftadan sonra saçlar tekrar düzleşmeye  başlardı. Saça verdiği zarardan hiç bahsetmeyelim.

Bukleler Kalıcı Olacak Mı? Permalar bugün çok daha hafif.

Permalar geri geliyor. Şeker türevli veya amino asitli yeni formüller daha hafif bukleler oluşturur ve saçınızda çok sert durmaz. Günümüz permaları küçük lüleler, bol ve sıkı bukleler elde etmeye olanak tanır. Fakat, kimya size hafif, bol dalgalar elde etmenize yardımcı olamıyor. Düz saç, herhangi bir dalgalı şekil vermek için (çapı 2 cm’den az olmak kaydıyla) küçük perma rulolarına oldukça sıkı bir şekilde sarılmalıdır. Kuruyunca yumuşak dalgalardan ziyade bukleler oluşacaktır. Permalı saçları hafif büyük dalgalara dönüştürmek için saçı büyük saç bigudilerine sarmaktan veya büyük yuvarlak fırça ile fönlemekten başka çare yok gibi. 

Buklelere Evet – Kimyasala Hayır

Bugün saçlarınızın dalgalı- yarın düz olmasını istiyorsanız rulolar, kağıt bigudiler veya maşalar gibi geçici çözümleri tercih etmelisiniz. Velcro ruloları daha kullanışlıdır çünkü saçta ek tutucular olmadan durabilirler. Piyasada bulunan Velcro rulolarının çoğunun çapı 1,5 ila 7 cm arasındadır. Küçük bukleler veya zengin görünümlü dalgalar elde etmek için bunları kullanabilirsiniz. Kadife yüzeyli ısıtmalı rulolar da çok kullanışlıdır. Takılır, saça sarılır ve firkete ile tutturulurlar. Sonra soğumaya bırakılır. Kağıt bigudiler esnek köpükten yapılmıştır. Küçük lüleler ve sıkı bukleler elde etmek için idealdir. En hafif dalgalardan en küçük buklelere kadar tüm bukleler maşa yardımıyla elde edilebilir.