1500x564_SK_Platinum-blonde
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Daha fazla saç hacmi– Bir inşa projesi

Hemen hemen herkes daha fazla saçı olsun ister. Çoğu kadın bu nedenle saçlarına daha fazla hacim vermek için neredeyse her şeyi dener. Biraz uzmanlıkla saçınız ince ve düz olsa dahi en güzel saç stillerini yaratabilirsiniz. 

Hacimlendirme

Hacimlendirici ürünler saç tipinize ve saç bakım ihtiyaçlarınıza uygun olmalı.

İnce telli saça sahip kadınların sorunu ikiye katlanır. Saçları incedir ve zayıf bir yapısı vardır. Yüzeye nispeten alt kısımları (özellikle uçları) kurumaya daha fazla eğilimli olan ince saçlar çevre etkisiyle kolayca zarar görebilirler ve hemen yıkanmamış (diplerde) desteksiz bir görünüm alırlar. Ayrıca saçlar zayıf ve desteksiz olduğu için uygun olmayan bakım ürünler saçı derhal aşağı çeker ve yassılaştırır. Bu nedenle uygun bakım ürünlerini kullanmak şarttır; bunlar bu özel saç tipine uyarlanmış ve daha fazla hacim yaratmak üzere tasarlanmıştır. Aşağıdaki bilgilendirme kutusunda bu tip saçlar için en uygun sonuçları nasıl elde edeceğinizle ilgili bazı profesyonel tavsiyeler bulacaksınız.

Bu bağlamda birçok kadının saçlarını çok kolayca “ince” olarak klasifiye etmesi de ilginçtir. Saç stilistleri sıklıkla “düz” ile “ince” kelimelerinin aynı anlamda kullanıldığını görmektedirler. Hiçbir durulama ürünü, sprey ve şekillendirme numarası istenen sonucu vermediği zaman yeni bir değerlendirme yapma zamanı gelmiş demektir. Profesyonel bir saç analizi her şeye açıklık kazandıracaktır.

Daha fazla hacim: Yedi Profesyonel Numara

  • İnce saçlar için tüm ürünlerin kullanımında değişmez kural: Daha az daha iyidir!
  • Şampuan saçın tüm kısımlarını etkilediği için ince saç için her zaman hacimlendirici şampuan kullanın.
  • Saç bakım losyonu kullanmadan saçları açmak sık sık imkansız hale gelir. Bu saç kökünde var olan hacmin de sonu olabilir. Bunun olmaması için uçlara saç kremi uygulayabilirsiniz.
  • İnce saç hemen yağlanır ve saç hacmi hızla kaybolmaya eğilimlidir. Bu nedenle her gün şampuanlama ve şekil verme uygundur. İyi bir pudra şampuanınız varsa arada bir iki gün atlayabilirsiniz. Pudra nemi ve yağı alır, saç diplerindeki parlaklığı azaltır ve daha fazla hacim sağlar.
  • Saç bakım profesyonelleri ince saçlar için en etkili güzellik numaralarını bilir, örneğin saça gölge atabilirler. Saç tutamlarının rengini açmak, saç yüzeyini kalınlaştırır ve daha fazla saç hacmine yol açar. Gölgelerin kendisi de görsel zenginlik katarak daha fazla hacim görüntüsüne katkıda bulunurlar.
  • Saçlarınızı her sefer ayrı yerden ayırmak da daha fazla hacim yaratmanın bir başka yoludur. Bir santimetre mesafe bile saç köklerini yeni bir pozisyona sokarak saç diplerine dolgunluk verir.
  • Silikon içeren sıvılar sihirli eliksirlerdir, saça anında parlaklık verirler. Hedefe odaklanmış bir şekilde ve sadece bazı tutamlara ve uçlara az olarak uygulanması şartıyla ince saçlar için de kullanılabilirler. Bu aşağıya doğru ağırlaştırmadan saçınızda en parlak ışıltı etkisini yaratır.