Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Saçınız için parlak zamanlar: Daha fazla ışıltı hemen şimdi!

Sonunda bahar geldi! Güneş ışınları doğaya ışıltı getirdi. Güneş ışınları aynı zamanda saçlarınıza da sıcaklık ve parlaklık getiriyor. Tabii ki güzellik etkisini de unutmamak lazım! En cansız saçlardaki parlaklığı bile uyandırmak beş kolay tüyomuzu kullanarak artık kolay.

Saçınızda parlak ışıltı

Saçınızda parlak ışıltı hemen yanınızda!

Saçın parlak görünmesi için ışık yansıtması gerekir. Bu, saçın dış katmanı saçınızın özünü sıkı bir tabakayla yumuşakca ve eşit bir şekilde kaplıyorsa mükemmel bir şekilde gerçekleşir. Saç o zaman bir ayna gibi ışığı yansıtır. Yanlış saç bakım ürünleri, sert çevre şartları ve fazla kimyasal madde aslında pürüzsüz olan saçın dış tabakasını rahatsız eder ve sert ve eşit olmayan bir düzende yayılmış olan saçın dış tabakası değil gün ışığını mum ışığını bile yansıtamaz hale gelir. Bu da saçın sönük, samansı bir görüntü almasına neden olur. Şimdi sıkı durun, iyi haberlerimiz var: Saçınızın parlaması için yapacağınız çok şeyler var! 

Parlak renkli saçlar 

Hayır olmaz! Saçta kızılımsı gölgelere yer yok! Bu ortak kanıyı üzerinizden silkip atamazsanız yazık olur! Kızılımsı saç pigmentleri ışığı çok etkili bir şekilde yansıttığı ve bu yüzden saça özellikle yoğun bir parlaklık verdiği için bunu yeniden gözden geçirmelisiniz. Kızılımsı tonlarda saç boyaları veya yoğun renk bakımları kullanmak saça ışıltılı bir parlaklık vermek için çok iyi bir yöntem. Sarışınlar bile Pumuckl* etkisinden korkmamalı, çünkü kırmızı renk paletinde altın sarısı, çilek kırmızı (kızılımsı sarı) ve bakır tonları var. Çok az bir kızıllık istiyorsanız, biraz gölgeyle parlak vurgular elde edebilirsiniz.

Özel Bakım Parlıyor

İnce telli veya zayıf saçlara sahip olan kadınlar genellikle saç kremlerinden ve saç besleyici ürünlerden uzak dururlar. Zayıf ince telli saç ince telli saçtan daha da fena. Cansız duran ince telli veya zayıf saçlara ince veya zayıf saçlar için özel olarak tasarlanmış çok hafif durulanmayan kürleri veya bir durulama ürününü kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Bu saçınıza yeni bir parlaklık verecektir. İnce telli saçlar için bir başka etkili strateji ise saçı şampuanlamadan önce kremlemektir.Zengin güçlü saçlarınız var ise bir gloss kürü veya saç maskesi saçınızın dış katmanlarındaki her bir tabakayı düzenleyerek saçlarınıza muhteşem bir parlaklık verecektir. 

Pırıl pırıl parlayan saçlar

Şampuan veya saç kremi kalıntıları ve sert sudaki kireç saçınızın parlaklığını alır. Bu nedenle saçınızı şampuan veya bakımdan sonra pırıl pırıl olana kadar bolca durulamanız çok önemlidir. Asitli saç durulama ürünleri sert musluk suyuyla gelen kireç kalıntılarına karşı yardımcı olur. Asitli durulama ürünleri bir yemek kaşığı elma sirkesi veya limon suyunu bir litre suya karıştırarak hazırlanır. Asitli durulamadan sonra saçınızı tekrar durulamayın, saçınızı her zamanki gibi kurutmaya ve şekillendirmeye devam edin. 

Parlak Ödüller

Saçınızı şekillendirmek için bir saç fırçası kullanmanız saçınıza parlaklık verir. Kısa saçlılar için düz yassı fırçayla saçı her yöne fırçalamak idealdir. Yuvarlak fırçalar daha uzun saçlara yoğun bir parlaklık vermek için mükemmeldir. Ancak yuvarlak fırçanızın kıllarının yeterli derecede uzun olması gerekir; uzunluk kalın bir saç tutamını fırçaya doladığınızda fırça kılları saç tabakasından dışarı uzayacak şekilde olmalı. Bu şekilde saçın dış tabakasının eşit ve muntazam olmasını sağlarsınız. Plastik telli fırçalardan özellikle uzak durmanızı tavsiye ederiz. Yabani domuz kılından yapılmış fırçalar pahalıdır ama daha etkilidir. Plastik tellerden farklı olarak yabani domuz kılından yapılmış fırçalar sebumu köklerden uçlara doğru eşit bir şekilde yayar. 

Işıldayan parlaklık için değerli yağlar

Kıvırcık, karışmış veya kabarık saçlar saç yapısı nedeniyle ışığı yansıtamadığı için genellikle cansız durur. Bunun için yağ içeren saç bakım ürünleri imdada yetişiyor. Yağ saça pürüzsüz akışkanlık sağlar, kırılmasını önler ve kırık saç uçlarının kıvırcıklığını baskılar. Saçınızın daha fazla bakıma ihtiyacı varsa saç stilistiniz değerli amarant yağı içeren ışıltı bakımını uygulayabilir.