Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Saçınıza Hacim Kazandırın

Birkaç basit dokunuşla tüm saçınıza, saç diplerinize veya saç uçlarınıza harika bir hacim kazandırarak saçınıza canlı ve hareketli bir görünüm verebilirsiniz. Hacimli bir görünüm özellikle de toplu, kabarık veya benzeri saç modellerini oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Size hacimli saç stilleri göstereceğiz

Pek çok kadın daha gür saçlara sahip olmak ister. Saçları normal gürlükte olsa dahi daha hareketli bir görünüm veya daha fazla hacim arzu ederler. Bazen bazı şeylerin fazlası zarar değildir. Saçınızı hayallerinizdeki zengin ve hareketli dokuya nasıl kavuşturabileceğinizi göstereceğiz.

Hacimlendirici Pudra – Gür Görünümlü Saçların Sırrı

Gür bir görünüme sahip saçların çoğunun sırrı hacimlendirici pudrada gizlidir. Oyuncu Felicity Jones ekstra hacim gücü için bol miktarda hacimlendirici pudra kullanıyor.

Hacimlendirici Saç Şekillendirme: Saçınız yeterince hareketli görünmüyorsa saçın köklere yakın bölümlerine az miktarda hacimlendirici pudra uygulayın. Hacimlendirici pudranın içinde eşit bir biçimde dağılmış olan mikro bileşenler saçınızı kabartıp saç derinizde bulunan yağın bir kısmını emer. Bu da saçınıza canlı bir görünüm verir ve gün içinde çok daha kolay şekil almasını sağlar.

Topuz için Ekstra Hacim

null

Elizabeth Olsen hacimli bir topuz kullanıyor.

Elizabeth Olsen uzun ve sarı saçlarını çoğu zaman açık bırakmayı tercih ediyor ve saçına fazladan hacim vermiyor. Fakat zaman zaman hacimli topuzlarla izleyenleri şaşırtıyor.

Saç Şekillendirme Tavsiyesi: Topuzunuza ekstra hacim kazandırmak için saç süngeri kullanın. Saç süngerleri çeşitli boylarda ve renklerde üretilir. Süngeri kolayca gizleyebilmek için renginin doğal saç renginize olabildiğince yakın olmasına dikkat edin. Saçınız süngeri tamamen kapatmalıdır. Bu noktayı aklınızda bulundurduğunuz sürece istediğiniz boyda sünger kullanabilirsiniz. Büyük süngerler saça hacimli bir görünüm kazandırarak şık bir topuz yaratmanızı sağlayabilir.

Aşağıda topuzu nasıl oluşturabileceğinizi anlatacağız:

Saç Süngeri Kullanarak Topuz Yapmak için Adım Adım Talimatlar

  1. Saçınızı geriye doğru tarayın ve at kuyruğu yapın.
  2. At kuyruğunu saç süngerinin içinden geçirin.
  3. Saçı süngerin etrafına eşit bir biçimde dağıtın ve büyük bir lastik toka ile sabitleyin.
  4. At kuyruğunun uçları lastik tokadan dışarı taşacaktır. Bu uçları topuzun etrafına dolayın ve firketelerle sabitleyin. Topuzun kusursuz görünmesi gerekmez.

Kabarık Saçlar için Ekstra Hacim

null

Jaimie Alexander saçlarının üst kısmını kabartarak hacimli bir görünüm elde ediyor.

Jaimie Alexander yeni kısa saç kesimini iyi değerlendiriyor. Üst kısmı kabartılmış saçları stiline beklenmedik bir hacim ve kadınsı bir hava katıyor. Bu görünüm oyuncunun kasik yüz hatları, makyajı ve küpeleri ile daha da vurgulu bir hal alıyor.

Bu kabarık saç modelini nasıl oluşturabileceğinizi anlatacağız:

Kabarık Stil için Adım Adım Talimatlar

  1. Elinize yaklaşık olarak tenis topu büyüklüğünde bir miktar saç şekillendirici köpük alın ve alnınızdan başınızın tepesine kadar uzanan saçı ayırın. Ayırdığınız bu saç tutamını kabartacaksınız.
  2. Kabartmak için gerekli hacmi kazanmak üzere saçın üst kısmını yukarıya doğru tarayarak saç kurutma makinesi ile kurutun.
  3. Saça hacim kazandırdıktan sonra başınızın arka tarafına saç spreyi uygulayın ve saçınızı hafifçe dağıtın.
  4. Saçınızın üst kısmını kabartın ve uçlarını içe doğru kıvırarak firketelerle sabitleyin.
  5. Uzun süreli kullanım için saç spreyi uygulayın.

Saçı Kıvırarak Hacim Kazanmak

Olson kardeşler Ashley ve Mary-Kate ortadan ayrılmış, dağınık saç stillerini tercih ediyorlar. Burada bizi biraz daha değişik bir görünümle şaşırtıyorlar. Dağınık, sarı bukleleri oldukça hacimli bir görünüme sahip. Bukleler saça hareket kazandırıyor ve daha hacimli bir görünümveriyor.

 

Bu videoda Armin Morbach hacimli bukleler yaratmak için hızlı ve basit yöntemler gösteriyor.

Video: Saç Maşası ile Düz Saçta Harika Bukleler Oluşturmak

Saç uzmanı Armin Morbach saç şekillendirme tekniklerini sizinle paylaşmaya devam ediyor. Doğru saç kurutma teknikleri ile saçınızda nasıl uzun süreli hacim kazandıracağınızı öğrenin.

Video: Saçınıza Nasıl Hareket ve Hacim Kazandırabilirsiniz