Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Püf Noktaları ve Tüyolar: İnce Saça Şekillendirerek Hacim Vermek

İnce veya ince telli saçları şekillendirmek çok zordur. Saç yapınızı oluşturmada akıllı püf noktaları ve tüyolar size yardımcı olacaktır. Muhteşem sonuçlar alacağınız şekillendirme ve fönleme tavsiyelerimizi okuyun. 

İnce telli saçlar kendiliğinden az veya ince değildir. Sorun her bir saçın kalınlığında olabilir. İnce telli saçlar normal veya güçlü saçlardan yaklaşık 2 milimetre daha incedir. Saç teli sayısı normal olsa da saçınız hala ince görünebilir. Saç rengine bağlı olarak ince görünümüne rağmen saçınız çok olabilir. Sarışınların başında ortalama 150.000 civarı saç teli varken çoğu koyu renkli saçlı kadının başında sadece 100.000 civarı saç teli vardır. Saçlarınız ince görünüyorsa yapı oluşturmak için hassas yöntemler kullanmalı ve özellikle saçınızı fönlerken dikkat etmelisiniz.

İnce veya İnce Telli Saçlar için Nazik Hassas Bakım

Yeni yıkanmış saçınızı fönlemeden önce havluya turban şeklinde sarmalı ve iyice kurumasını beklemelisiniz. Saçınızı asla havluyla ovalayarak kurulamamalısınız; bu saçınızın dış tabakalarına zarar verir. Havluyla kuruttuğunuz saçınızı geniş dişli bir tarak kullanarak açın. Saçınızı açarken saç tutamlarını çekmeden kök kısmından tutmaya dikkat edin. Ancak ondan sonra saçınızı fönlemeye geçebilirsiniz. Fön makinesini aşırı mevzi ısınmayı önlemek için orta sıcaklığa ayarlayın

İnce veya İnce Telli Saçların Harekete İhtiyacı var

Zayıf saçlar kök kısmına biraz hareket verince derhal canlanır. Saçınızı fönlemeden önce az bir miktar şekillendirme köpüğü veya şekillendirme spreyini sadece saçınızın kök kısmına uygulayın. Şimdi yassı düz bir fırçayla saçınızı kurutmaya başlayabilirsiniz. Fön makinesini kullanırken başınızı hafif yan tutun ve düz fırçayla saçınızı tersine doğru fırçalayın. Birkaç fırça vuruşundan sonra aynı şeyi diğer yöne fırçalayarak da uygulayın.  Son olarak saçınızı öne doğru fırçalayıp fönlerken başınızı hafif öne eğin. Saçınız düz fırçayla fırçalanmayacak kadar kısaysa fönleme sırasında saç tutamlarını başınızdan tek tek kaldırabilirsiniz veya saç tutamlarını birleştirip fönle ısıtabilirsiniz. Daha sonra saç tutamlarının soğumasını bekleyin. Bu yöntemler saçlarınıza köklerinden itibaren bir canlılık ve hareket verecektir.

 İnce veya İnce Telli Saçların Kaldırılması

Saçınızı düz fırçayla fırçaladıktan sonra şekillendirmeyi minimumda tutmak en iyisidir. İnce veya ince telli saçların daha fazla parlaması için saç wax, şekillendirme jeli veya pomatı tavsiye etmiyoruz. Bu tarz şekillendirmeye yardımcı ürünler yağlı maddeler içerir ve tel tel bir görünüm oluşturması muhtemeldir. İnce telli kısa saçların şekillendirilmesinde çok az bir miktar ıslak jel genellikle iyi sonuç verir. Uzun ince telli veya ince saçlar için de güçlü tutuş sağlayan saç spreyi daha iyi sonuç verir. Saç tutamlarını kaldırıp tutamların altına saç spreyini sıkmak önemlidir. Saç spreyini tepeden öne doğru sıkmak saçı ağırlatıp düşmesine neden olur.