1500x564_Shutterstock-izabela-magier_style-curls-without-heat
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Kumrallar İçin Makyajın Püf Noktaları

Kahverengi saçlar, açık kahverengi, karamel ve nugat gibi birçok şekilde karşımıza çıkmakta. Ne tür makyajın kahverengi saçlarınızın güzelliğini ortaya çıkaracağını biliyor musunuz? Kahverengi saçlılar için makyaj dersimizi takip etmeye devam edin. 

1. Kumrallar İçin Mükemmel Fondöten
Kahverengi saç, karakter olarak çok canlıdır, uyumlu bir etki için pürüzsüz bir ten ister. Bu nedenle fondöteninizin yüzünüzde  maske etkisi yaratmasından kaçının. Bu, modern makyajda hiç sorun değil. Çapraz bağlı polimerler sayesinde yeni makyaj çeşitleri cildi yumuşak ve pürüzsüz bir şekilde kapatıyor. Teniniz o kadar da mükemmel değilse fondöteninizi biraz hileli bir şekilde kullanabilirsiniz. Çok hafif (!) gül rengi tonları bulunan fondötenler yorgun ve soluk teni toparlar, hafif sarımsı bir ton ise ciltteki kırmızımsı izleri gizler. Aksi takdirde nötr bej tonları kumrallar için en iyisidir. 

2. Kumrallar İçin Göz Makyajı
Kahverengimsi ve yeşilimsi farlar kumrallara çok yakışır. Göz farı, akaju veya moka tonlarında bulabileceğiniz gibi kırmızı veya sarı tonlar da içerebilir. Fakat göz farının rengini belirleyen faktör göz rengidir. 

  • Mavi gözlü kumrallar yeşilimsi açık mor tonlarla oldukça hoş görünür. 
  • Yeşil gözlülere, deve beji, sarımsı bej veya yosun yeşili far çok yakışır.
  • Kahverengi saçlı ve yeşil gözlü kadınlarda haki veya kahverengimsi gül rengi tonlarında farlar muhteşem bir kombinasyon yaratır. 

Not: Gözleriniz sık sık kızarıyorsa kırmızımsı veya mor alt tonlardan kaçınmalısınız. Böyle durumlarda kahverengimsi veya küllü farlar daha iyi bir tercihtir. Makyajınızda kaşlarınızı unutmayın. Bu yüzünüzün genel  görüntüsü için oldukça önemli. Kumrallar (kahverengi saç renklerini daha da havalı yapmak isterlerse) grimsi tonları olan kahverengi tonlarını veya (kahverengi saçlarında kızılımsı tonlar varsa) sıcak ve orta tonlardaki kahverengileri tercih etmeliler. 

3. Kumrallar İçin Akıllı Ruj Seçimleri

Ruj sadece yüzünüzü canlandırmaz, ustalık gerektiren vurgular da verir. Kumrallar gül rengi tonlarıyla muhteşem görünür. Kahverengi alt tonlu gül rengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Şeftali veya kayısı tonlarından uzak durun. Kahverengi saçlı kadınların tenlerine grimsi cansız bir dokunuş verebilir, onları daha yaşlı gösterebilirler. Ayrıca turuncu tonlarında allık kullanırken de dikkatli olun, bu tonlar cildinizdeki kırmızımsı lekelere dikkat çekebilir veya cildi soluk gösterebilir. Fakat, teninize parıltı vermek veya yüzünüzün bazı kısımlarını vurgulamak için bronzlaştırıcı kullanmakta hatalı değilsiniz. Ancak bir uyarımız var: Bronzlaştırıcıları ihtiyatlı bir şekilde kullanın. Yoksa yüzünüz çok parlak görünebilir veya yüz cildiniz boynunuzla karşılaştırıldığında çok koyu olabilir.

4. Kumrallar Dudak Renklerinin Tadını Daha Fazla Çıkarıyor

Kırmızı dudak renginin hakkından gelecek olan birileri varsa onlar da kumrallardır. Parlak kırmızı kumrallar için muhteşem bir dudak rengidir fakat güçlü mavimsi tonlar içermemelidir. Kumrallar, zarif kahverengimsi pembe ve erik rengi dudak renkleriyle muhteşem görünür. Kızılımsı kahverengi saçlı kadınlar favori dudak renkleri arasına terracotta veya tarçın rengini ekleyebilirler. Ancak kumrallar başta sedefli gül tonları olmak üzere açık pembe gül rengi tonlarından kaçınmalılar. Gül renkleri güzel kahverengi saçlarınızı cansız gösterebilir.

Aşağıda linki verilen eğlenceli makyaj danışmanlığı sitesini inceleyiniz:

http://www.taaz.com/

Yükleyebileceğiniz  fotoğraflar üzerindefarklı makyajlar deneyebilirsiniz.