Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Kumsal Saç Stilleri

Su dalgaları plajların tadını çıkarmak için ideal saç modelleri. Su dalgalarının yanında plajda geçireceğiniz tatiller için size 4 model daha göstereceğiz. Burgu saç, örgü ya da yukarıda toplanmış saçlar özellikle sıcak günler için ideal.

Kumsal Saç Stilleri No. 1: Su Dalgaları

Havalı su dalgaları eğlenceli sahil günleri için pratik ve güzel bir örnek. Saç kıvırıcı bir masa ile bu günlük saç modelini kolayca yapabilirsiniz. (bknz: videoda Armin Morbach’ın talimatlarını izleyin) Su dalgasının doğal yolla oluşan karakteristik sert yapısını elde etmek için tuzlu saç spreyi ve vaks kullanabilirsiniz. Böylece saçta kalan saç kremi ya da tuzlu okyanus suyu görüntüsü saçınızda oluşur. Vaks aynı zamanda ışıltılı bir görüntü verir ve saç tellerini belirginleştirir.

Video: Su Dalgalarının Yapılışı

Kumsal Saç Stilleri 2: Saçın Ön Kısmında Örgüler

Yeterince uzun saçlara sahip kadınlar yüzlerine düşen saçları Fransız bir taç örgü ile toplayabilirler. Bu model sevimli olduğu kadar da güzel. Yana düşen saçlarınızı 5er santimlik parçalar halinde ve taç biçiminde örerek bu modeli kolayca elde edebilirsiniz. Bu örgüyü yapmaya saç dibinden başlamalısınız ve her bir adımda saçınızın ön kısmından bir parça saçı örgüye ekleyerek Fransız örgünüzü büyütmelisiniz. Saçınızı hem sıcaktan hem de güneşin zararlı ışınlarından korumak için havalı, göz alıcı bir aksesuar olarak bir sapka kullanmak isteyebilirsiniz.    

Kumsal Saç Stilleri 3: Öndeki Saçları Burgu ile Yana Getirmek

Saçınızın önünüze gelmesini engellemek için öndeki saçları burarak yana tutturmak çok kolay bir yöntem. Geniş bir parça saçı alın hizasından burmaya başlayarak arkaya getirmelisiniz. Daha sonar tel tokalarla veya saç aksesuarlarıyla gevşek bir şekilde tutturabilirsiniz. Orta uzunluktaki veya uzun saçlarda bu model çok güzel duracaktır. Bir diğer alternative olarak burduğunuz saçları diğer saç tutamları ile birleştirerek at kuyruğunun içine de yerleştirebilirsiniz. 

Kumsal Saç Stilleri 4: Bir Yandan Geriye Tutturulmuş Kısa Kesim Saç Modelleri

Yaz esintisiyle darmadağın olmuş saçlar cırcır böceklerinin şarkılarını çağıran yazların bir parçasıdır. Bizim favori yaz saç stillerimiz dağınık bırakılmış saçlar veya hafifçe toplanmış modeller.  Oyuncu Sarah Gordon (soldaki fotoğraf) orta uzunluktaki dalgalı saçlarıyla sevimli, günlük bir tarz sergiliyor. Bir yanındaki saçlarını geriye doğru tutturmuş ve sabitlemiş. Diğer yanda ise saçlar yumuşak dalgalarla yüzüne düşüyor. Siz bu modele ekstra hacim verebilir ve saçlarınızı modern bir dokunuşla bir yana atabilirsiniz..  

Kumsal Saç Stilleri 5: Bir Yana Toplanan Saçlar & Atkuyruğu

Atkuyruğunun yenilenmiş bir versiyonunda saçlar ortadan ikiye ayrılıyor ve bir tarafta kalan saçlar küçük bir saç lastiği ile kulak hizasında toplanıyor. Diğer taraftaki saçlar geriye toplanabilir veya modelin aimetrisini vurgulamak için kulağı tapatacak şekilde bırakılabilir. Son olarak tüm saçlar geride düşük ve rahat bir at kuyruğu şeklinde toplanır.