Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Sade ve Basit Saç Stilleri

Sabah telaşı içinde saçlarınıza şekil vermek için fazla zamanınız yoksa en iyi çözüm basit ama havalı saç stilleridir. Basitlik elbette sıkıcılık anlamına gelmiyor. Size sade ama göz alıcı bir cazibeye sahip saç stilleri göstereceğiz.

Çoğumuz için günün faaliyetlerine olabildiğince hızlı hazırlanmak günlük rutinin bir parçasıdır. Bu sebeple, saç şekillendirmede yaratıcılıktan çok pratikliğe önem veririz. Bazı sabahlar dolaptaki hiçbir kıyafet güne uygun değilmiş gibi gelir; dakikalar hızla geçer ve çocuklar okula geç kalır. Sık sık seyahat ediyorsanız, saç şekillendirme bağlantı uçuşuna yetişmek veya otobüsü kaçırmamanın arkasında ikinci plana düşer. Sade saç stilleri pek çok kadının kişisel tarzının bir parçası haline gelmiştir. Bu saç stilleri zarif, havalı, modaya uygun veya oyunbaz olabilir. Size dört adımda yapılışını anlatacağımız dört saç stili ile saç şekillendirmeye ne kadar az zaman harcasanız dahi gözleri üzerinizde toplamayı başaracaksınız.

Sade Saç Stilleri: Kate Bosworth'ün At Kuyruğu

Kate Bosworth her yere at kuyruğuyla gitmeyi tercih ediyor. Saç stiline fazla zaman ayıramayacak durumdaysanız, at kuyruğuyla günü kurtarabilirsiniz. Neyse ki pek çok farklı çeşide sahip bu saç stili her zaman çekici görünmeyi başarıyor. Oyuncu Kate Bosworth at kuyruğunu ensesinde topluyor. Saçına daha ilgi çekici ve sofistike bir hava katmak için bir tutam saçı at kuyruğunun etrafına doluyor.

Talimatlar: At Kuyruğu

1. Saçlarınızı yandan ayırın ve geriye doğru tarayın.

2. Düzgün bir at kuyruğu oluşturabilmek için saçınıza bir miktar saç yağı veya briyantin sürün.

3. Bir toka ile saçınızı boyun hizasında toplayın.

4. Ufak bir tutam saçı ayırın ve tokanın etrafına dolayın. Bu tutamı firketeyle sabitleyin.

Sade Saç Stilleri: Kate Mara'nın Yarım Topuzu

Kate Mara yarım topuzuyla hem saçlarına derli toplu bir hava veriyor hem de sarı saçlarının yüzünü çerçevelemesini sağlıyor. Dağınık yarım topuzu trendlere uygun; şekillendirilmesi de son derece kolay. Küçük bir topuz oluşturmak için saçın üst kısmı tokadan tam geçirilmeden bırakılıyor.

Talimatlar: Yarım Topuz

1. Saçınıza dağınık bir görünüm vermek için bir miktar tuz spreyi sıkın.

2. Saçınızı ortadan ayırıp üst kısmını geriye doğru çekin.

3. Bir toka ile saçınızı başınızın arka tarafında toplayın.

4. Özel bir stil öğesi olarak küçük bir düğüm oluşturmak için saçı tokadan tam geçirmeden bırakın.

Sade Saç Stilleri: Lena Gercke'nin Islak Saç Stili

İddialı bir görünüme sahip ıslak saç stillerini oluşturmak son derece kolay. Islak stiller at kuyruklarına da, yarım topuzlara da, Lena Gercke'ninki gibi açık saçlara da uygulanabilir. Bu stiller hem havalı hem de hınzır bir görünüm sağlar.

Talimatlar: Islak Görünümlü Saç Stilleri

1. Fındık büyüklüğünde saç jölesini parmaklarınızın arasına dağıtın. Daha sonra parmaklarınızı kuru saçınızın arasından geçirin.

2. Parmaklarınızı kullanarak saçınızı geriye doğru tarayın. Bir miktar jöle daha ekleyin.

3. Saçlarınızı tarayarak jöleyi saça iyice dağıtın.

4. Uzun süreli kullanım için saç spreyi sıkın.

Sade Saç Stilleri: Holland Roden'ın Örgüsü

Oyuncu Holland Roden sade saç stilleri kullanmaya bayılıyor. Burada saçını yandan ayırmış ve uzun bir yan örgü yapmış. Oluşturması oldukça kolay olan bu oyunbaz örgüler hem evde, hem işte hem de boş zamanlarda kullanıma uygun.

Talimatlar: Örgü

1. Saçınıza daha kolay şekil vermek için ufak bir miktar saç yağı sürün.

2. Saçınızı yandan ayırın ve diplerini düzleştirecek şekilde tarayın.

3. Saçın tamamını ayırdığınız tarafın tersine doğru yatırın ve boyun hizasından başlayarak örün.

4. Bir toka ile örgünün dibini sabitleyin.