Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Uzun Saç Stilleri Doğal veya Büyüleyici Olabilir

Uzun saç sever misiniz? On kadından sekizi bu soruyu ‘evet’ olarak yanıtlıyor. Gayet normal çünkü uzun saç şaşırtıcı bir şekilde feminen duruyor ve çok farklı bir şekilde şekillendirilebiliyor. Size en güzel yorumlardan bazılarını sunuyoruz.

Düzgün saç kesimi, uzun saçın büyülü güzelliğini ortaya çıkarıyor.

Düzgün saç kesimi, uzun saçın büyülü güzelliğini ortaya çıkarıyor.

Bazıları 70 cm'den kısa olan saçları uzun olarak görmüyor.Merak etmeyin, biz omuz hizasında saçları (yaklaşık 40 cm) olan herkesi uzun saçlı sayıyoruz. Güzel bir servet haline gelmesi için uzun saçların her zaman bakıma ihtiyacı vardır. Arada sırada  uzun saçın şekilli görünmesi için saç kesimine de ihtiyacı olacaktır.

Uzun saç güzeldir ama ince ve kırık saç uçları hiç güzel değildir. Kırık saç uçları uzun saçta tamamen kaçınılmaz değildir fakat yakın ilgi gösterildiğinde minimuma indirilebilir. Saç kopması da uzun saçın başka bir düşmanıdır. Kırık saç uçları ve saç kırıkları, fön makinesi ısısı, gibi mekanik gerilim, sık fırçalama ve saçı ıslakken tarama nedeniyle meydana gelir. Saçınıza doğru davrandığınız takdirde aslan yelelerinize bayılacaksınız ('Uzun Saç Bakımı' bölümümüzü inceleyiniz).

Uzun Saçın Bakım Detayları:

  • Öncelikle uygun ürünleri kullanmadan saçınıza her gün fön makinesi veya düzleştirici işlemi yapmaktan kaçının. Saçınızı açık bırakarak kurutmak ve özel durumlarda şekil verebilmek için bazen ısıtmalı bigudiler kullanmanız en iyisi çözüm olabilir.
  • Saçınızı sürekli at kuyruğu şeklinde sıkıca bağlamayın. Saç köklerinize baskı yapar ve saç kaybına neden olabilir.
  • Akşamları saçınızdaki şekillendirme ürünlerini sert bir şekilde fırçalayarak çıkarmak saçınız açısından sağlıklı değildir. Bunun yerine saçınızdaki şekillendirme ürünlerini saçınızı şampuanlayarak çıkarın. Bu saç için daha kolay ve hafif bir işlem olacaktır.
  • Daha hafif bir tutuş için wax, şekillendirici krem veya saç spreyi gibi daha yumuşak şekil veren ürünleri tercih etmeye çalışın.
  • Saçın doğru şekilde beslenmesi, güçlü ve güzel saçların temelidir. Sağlıklı bir saç için en önemli besin maddeleri, C vitamini, biyotin, silis, çinko ve folik asittir. Daha çok meyve, sebze, tam tahıl, süt ürünleri, tavuk ve deniz mahsülleri tüketip gerekli besin maddelerini almanız gerekir.

Uzun Saç Stilleri: Starların En Güzel Görünümleri