Saç Şekillendirme | Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

Saç tellerinizde sıkı duruş: Jöle, Wax, Pomad Kullanımı

Jöle, saç waxı ve pomatlar muhteşem bir şekilde geri dönüyor. Podyumlardaki modellerin nasıl kullandığını görebilirsiniz. Burada bu şekillendirme araçlarına dair en önemli bilgileri ve saçınıza uygun en güzel saç şekillerini bulabilirsiniz.

Jöle, yandan ayırma ve atkuyruğunu ensede toplama Chloe’nin şık, klasik görünümünü tanımlıyor.

Saç ürünlerini tüplerinden ve şişelerinden çıkarırken ağırdan alın, “az ama öz” mottonuz olsun. Her zaman daha fazlasını ekleyebilirsiniz fakat çok fazla eklediğiniz zaman saçınızı yıkamaktan başka şansınız kalmaz. Tüm saç jöleleri ve waxlar eşit şekilde uygulanmaz. Bu yüzden saçınıza uygun şekillendirme ürününü bulmak için biraz uğraşmaktan başka seçeneğiniz olmayacak. Bazı jöleler kirpi görünümü verirken bazıları da ıslak bir görünüm verir. Jöleler saçınıza parlaklık veya matlık verir. Ambalajların üzerindeki bilgileri okumak her daim faydalıdır. Ambalaj üstündeki bilgiler size ürünün hafif veya güçlü tutuşlu olup olmadığını belirtir.

Saç Jölelerinin ve Diğer Şekillendirme Ürünlerinin Etkileri

  • Müthiş parlaklık ve yumuşak şık bir görünüm istiyorsanız wax veya pomat gibi yağ içeren ürünler faydalı olabilir.
  • Jöle veya şekillendirici krem gibi alkol içeren ürünler, sertlik ve hacim verir.
  • Saç waxları ismi gibi karışık ürünlerdir.  Yapılmış saç yapısını korurlar ve hafif tutuş ve parlaklık sağlarlar.

Herhangi bir saç şekillendirici ürünü kullanırken parmaklarınıza çok küçük miktarda alarak ve saçın alt kısımlarından başlayıp köklere doğru uygulamayı unutmayınız. Anca o zaman başınızın üstündeki saç tutamlarını ayrı ayrı şekillendirmek için ürünü kullanabilirsiniz. Çok düz ve pürüzsüz bir görünüm sağlamak için saçınızı ayırın ve arkaya doğru tarayın. Avucunuza biraz wax alın ve saçınıza birkaç defa sürün.

Keşfet: