Saç Şekillendirme | Beyaz Saçlar İçin Saç Stilleri

İlk Beyaz Saçla Başa Çıkma Yolları

Büyükler ne der bilirsiniz: beyaz saç telini kopardığında yerine yedi tane çıkar. Görünüşe göre depigmente saçı koparmak iyi bir çözüm değil. Onun yerine modern boyama teknikleri gri saçlardan kurtulmanın en kolay yolu.

ilk beyaz saç

İlk beyaz saçı gizlemek için renklendirme, boyama ve gölgelendirme gibi birçok şey yapılabilir.

Genetik faktörler, vücudun saç pigmenti üretimini kapatmaya başlama zamanını belirler. Bazıları ilk beyaz saçını 20 yaşında fark eder, bazıları ise kendi saç rengini uzun yıllar kullanır.

Bilim adamları saçın griye dönme sebeplerini ve stresin bu süreçte bir rol oynayıp oynamadığını bulmaya çalışıyor. Nadir durumlarda hastalık veya ilaç terapileri insan saçının kırlaşmasını hızlandırabilir.

Doğru renklendirme çözümleriyle ilk beyaz saçınız son beyaz saçınız olabilir.

Birkaç tutam beyaz saç küllü sarı saçta güzel görünebilir. Aksine koyu pigmentli saçlarda beyaz saçlar ve saçlara ak düşmüş bir görünüm o kadar da çekici olmayabilir. Kalın beyaz tutamlar halindeyse beyaz saçlar göze daha çok çarpar. Sizlere kırlaşmış saçlarınızla mücadeleyi öğreteceğiz.

Yedi Püf Noktası: İlk Gri Saçtan Kurtulmak

  • Sarışınların ilk beyaz saçları hakkında endişelenmelerine gerek yok çünkü sarı saçta beyazlar zar zor fark ediliyor.  Beyaz saçlar tek tük ve yığın halinde olmadıkça gölgeler ve renklendirici durulama ürünleri grileşmeyi kontrolde tutacaktır.
  • Küllü sarının birkaç tonundaki gölgeler sarı saçtaki belirgin beyaz tutamlar için en iyi çözümdür. Bu olası bir sarı tonu bastırır ve köklere yakın yeni çıkan saçların bariz şekilde görünmesine neden olur. Bu yöntemle renk rötuşu ihtiyacı sınırlıdır.
  • Repigmentasyon uygulamaları, kendi rengi orta sarı veya kahverengi olan saçların doğal rengini yeniden belirlemeye yardım eder. Bu uygulamalarda saç pigmentlerinin öncüleri beyaz saçlardaki pigment boşluklarını doldurur ve doğal saç rengini onarmaya yardım eder. Maalesef repigmentasyon uygulamaları, kendi rengi açık sarı, kızıl veya siyah olan saçlarda iyi sonuç vermeyecektir.
  • Genelde yoğun renklendirme kır saçların yarısına kadar kapatır. Unutmayın, beyaz saçlar doğal pigmentli saçlardan daha yapay pigmentleri absorbe eder. Orta tonda bir kahverengi saç rengi elde etmek için koyu sarı renklendirme uygulamasını denemeye başlamalısınız. Saçı şampuanlama yoğun renklendirme sonuçlarını çabucak siler ve böylece istenilen daha koyu bir saç rengine yavaşça yaklaşmak amacıyla yoğun renklendirmeyi bir yöntem olarak mümkün kılar.
  • Tamamen gri saçlar elde etmek için tüm saçı, daha genç yaşınızdaki doğal saç renginizden biraz daha açık olan bir tonda boyamanızı öneririz.
  • Bu işlem daha uyumlu bir görünüm oluşturacak ve diplerdeki belirgin renk farklılıklarını önleyecektir.
  • Evde kullanım amaçlı ürünler oldukça uygundur. Renklendirme uygulamalarını kullanmaktan emin değilseniz yeni amonyaksız köpük formüllerinden birini kullanabilirsiniz. Bu köpük uygulamaları saç boyama işlemini kolaylaştırır, gri saçlı kadınlar ve acemiler de çok iyi sonuçlar elde edebilir.
  • Kullanılan boyama araçları saçlarınızdaki beyaz kısımları kapatmıyorsa kişisel saç bakımına ihtiyacınız var demektir. Boyalı beyaz veya platin sarısı saçlar için şampuanlar ve saç kremleri saça parlaklık verir ve sararmaların oluşmasını önler.
Keşfet: