Saç Şekillendirme | Beyaz Saçlar İçin Saç Stilleri

Saçları Kendi Gri Rengine Açmak

Gri saçlar, platin sarısı, orta tonlarda kahverengi, sonbahar renkleri gibi farklı tonlarda veya istediğiniz herhangi bir renkte renklendirilebilir. Fakat kendi gri veya beyaz saç renginize nasıl döneceksiniz? Bu hareketi ne kadar iyi planlarsanız saç renginizi dağıtmak o kadar kolay olacaktır.

Gri saç

Gri saçlar doğru bir şekilde kesilmeli.

Çoğu kadın gri saçlarını ilk gördüğünde durumu oldukça sakin karşılar. Saçlarının rengini istedikleri renge değiştirirler, renklerini saçlarının arasında beyazlar olan orta tonlarda kahverengiden ışıltılı açık kahverengiye dönüştürürler ve hallerinden memnundurlar. Fakat, diplerden çıkan beyazlar çok belirgin bir mesaj ilettiğinden dolayı bu durumun işlemediği zaman da gelecektir. Saçlara aklar düşmüş, orta tondaki kahverengi saçlar geride kalmış, kır saçlar ise şimdiki gerçekliktir.

Açık kahverengi saçların altındaki beyaz dipler oldukça fark edilir ve iyi de görünmez. Saç renginiz sık rötuş ister. Bu saç rengi sadece zamanın akıp gittiğinin göstergesi değildir, ten rengi ve dişler de değişir. Öyle bir an gelir ki açık kahverengi artık doğru saç renginiz değildir. Bu durumlara alışıksanız iyi bir saç kesimi ve parlak bir gri saç rengi daha uyumlu görünecek ve hatta olduğunuzdan genç gösterecektir. İşte bu yüzden kırlaşmış veya beyaz saçlarınızı kabul etseniz iyi olur. Bu gelişmeler sırasında saç stiliniz ve önceki boyama teknikleriniz kırlaşmış veya beyaz saçları nasıl taşıyacağınızın ön izlemesi gibi olacaktır.

Saçları Doğru Şekilde Griye Açmanın Altı Yolu

  1. Önceden doğal saç renginiz üzerinde ne kadar köklü değişiklik yaptıysanız geçiş aşamasında o kadar fikir sahibi olursunuz. Açık sarı gölgelerin çıkmasına izin verebilirsiniz. Diğer yandan sizin veya saç stilistinizin tamamen koyu renge boyanmış saçlar için farklı geçici çözümler bulmanız gerekir. Bu geçici çözümler, geçici ton, gölge veya daha kısa yeni bir saç kesiminde saçlarınızın boyanmasını içermektedir.
  2. Saçlarınız ne kadar uzunsa kırlaşmış veya beyaz saça geçişte o kadar dikkatli olmalısınız. Saçlarınızın uzunluğuna bağlı olarak bu geçiş çözümlerini yıllarca aramak zorunda kalabilirsiniz. Daha açık saç rengini zamanla azar azar uygulamak daha koyu renkten kırlaşmış veya beyaz saçlara daha yumuşak bir geçiş sağlayacaktır. Bu durumda açık sarıdan beyaz saça geçiş son geçiş olacaktır.
  3. Gri saça geçmeden önce saçınıza ne kadar az yapay kırmızı pigment uyguladıysanız saçlarınızı açmak o kadar kolay olacaktır. Geçiş döneminde saçlarınıza özellikle birkaç açık renk gölge attırmışsanız açık sarı renkten gri veya beyaz saça geçiş o kadar az fark edilir.
  4. Yoğun renklendirme gri saça geçişi kolaylaştırır. Renklendirme kırlaşmış saçları kapatır böylece koyu saç köklerini saklamaya yardımcı olur. zamanla saçlarınızı renklendirdikten sonra meydana gelen pigmentasyon solar.
  5. Saçınızda radikal bir değişiklik yapmaya hazırsanız gri veya beyaz pixie stili tam size göre. Saçlarınızı boyatmaktan mümkün olduğunca kaçınmalı ve geçişi kolaylaştırmak için yoğun renklendirme uygulamalarını kullanmalısınız. Saçlarınızın 1 ila 1.5 cm uzamasıyla üç ayda yapay renklerden kurtulmuş ve yeni görünümünüz için hazır hale gelmiş olacaksınız.
  6. Modern bir saç kesimi ve çekici bir makyaj beyaz saça geçişi kolaylaştırır. Kırmızı dudaklar, belirgin kaşlar, yeni ve doğal görünümlü bir saç kesimi size seksi ve enerjik bir görünüm katacak.
Keşfet: