Saç Şekillendirme | Günlük Stil Önerileri

Atkuyruğu: Günlük Saç Stilinde Trend Görünüm

Atkuyruğu çoğu zaman haksız yere "basit, pratik ve iddiasız" olarak nitelendirilir. Çoğu kişi atkuyruğunu hızlı bir çözüm olarak görür. Bu çok yönlü stilin geri dönüşü bunun aksini kanıtlıyor. Bu klasik saç stiline hakkını vermek için en uygun püf noktalarını burada bulabilirsiniz. Ayrıca aksesuarlar için de önerilerimiz mevcut.

Saçınız ister uzun, ister kısa, ister uzun(bunu silebilir miyizJ ), ister düz veya bukleli olsun, atkuyruğu her saç tipine düzen verir. Atkuyruğu için saçınızın en az omuz hizasında olması, çantanızda biraz şekillendirme malzemesi bulunması gerekir. Atkuyruğu, başınızın veya kafatasınızın özelliklerine göre değişiklik yapmanıza olanak tanır. Hafif kabartılmış ve eğri kaküllü, başınızın arkasında şık ve karışık bir şekilde toplanmış atkuyruğu, yüzünüze büyüleyici bir feminen görünüm verir. Eğer saçınızı düzleştirici ile düzleştirip, başınızın arkasında gergince toplarsanız yüz hatlarınız odak noktası haline gelir.

Yüzün bir kısmını kapatan saçın gevşek bir şekilde toplanmasıyla yapılan düzensiz örgülü atkuyruğu ise sizi daha genç gösterir. Örgülü atkuyruğunuzu kabartma fırçasıyla dikkatlice kabartarak yataktan yeni çıkmış görünümü verebilirsiniz.

Atkuyruğu Özen İster

Atkuyruğu basit ve kolay olmasına rağmen düzgün görünmesi gerekir. Saç uçları, üç ayda bir düzenli bir şekilde kesilmelidir. Bu işlem kırık saç uçlarını engelleyecektir. Ayrıca kaliteli aksesuarlar almanız gerekebilir. Örneğin, metal kancalı dar tokalar saçın hassas dış tabakasına zarar verir. Geniş ve daha yumuşak saç bantları, saç için daha sağlıklıdır.

Atkuyrukları ve Saç Süsleri Mükemmel Kombinasyonlar Oluşturur

Aksesuarlar atkuyruğuna mükemmel bir dokunuş katar. Kesinlikle trendin bir parçası. Tokanın etrafına sarılan küçük bir tutam saç ile yapılan atkuyrukları ve örgüler özellikle hoş duruyor. İnce saçlar da sorun değil. Saç ekleri tokayla ince saçlara gizli bir şekilde tutturulabilir. Tabii ki takma saç kendi saç renginize uymalıdır. Çıtçıtlı saç ekleri, atkuyruğunuza daha fazla hacim vermek isterseniz de işinize yarayacaktır. Bu işlem özellikle başın tepesinde bir bombe yapıp inen 1950’lerin atkuyruğuna uygulanır. Bu arada saç her zaman tokayla toplanmak zorunda değildir. Şık ve hoş saç klipsleri veya tokalar iyi bir alternatiftir ve ihtişamlı bir stil oluşturur.

Starların Atkuyrukları