Saç Şekillendirme | Günlük Stil Önerileri

Bob Stili İmdada Yetişiyor!

Bob stili saç kesimleri içinde klasiklere girdi. İnsanlar bob stilini hem kullanışlı ve kısa olmasının yanında değişkenliğini korumasından tercih ediyor. Bugünlerde bob saç stilinin yan kısımlarının eğik kesimli olması revaçta. Şimdi sizlere bob stilinin kimlere uygun olduğunu ve bakımını anlatacağız. Her saç yapısı bob stiline uygun değildir. Burada onu da tartışacağız.

Bob stilinin orjinalinde saç belirgin şekilde çene hizasına gelir. Şeklini oluşturmak ve korumak oldukça kolay olduğu için bob stili, dünyadaki en popüler saç stilleri arasına girdi. Bu demek oluyor ki bu stili yüzünüzün oranına kolayca uydurabilirsiniz. Bu durum yandan eğri şekil verilmiş yeni bob stillerine de uygun.

Yüzünüz uzunsa bob stilini olabildiğince kısa tutun. Bu durum yüzünüze dikkatleri toplayacaktır. Bazı katlar kesimi hafif ve canlı yapar, saçın hiçbir kısmı cansız görünmez. Yumuşak çizgilere sahip bob stili biçimli yüz hatlarına göredir. Yuvarlak yüz, uzun bob stili kesimi ve yüzün yan kısımlarında biraz hacimli bir kesim ile daha da güzel görünür.

Starlar da bu stili seviyor!

Bob Stili ve Starlar: Starlar da bu stili seviyor

Bob stili herkese göre mi?

Bob stilinin aslında saç yapısıyla çok alakası yok öyleki ince saçlara bile çarpıcı bir şekil verebilir. Dalgalar ve ılımlı bukleler, yeni bob stilleri için çokça uygun. Fakat, farklı yöne uzayan saçlar ve kabarık permalar, kontrol altına alınamadığından bob stili için bile sorun teşkil edebilir özellikle kaküllü (perçemli) bob stili için pek uygun değil. Bu iki saç şekillerine sahipseniz bob stilini tercih etmek pek uygun olmayabilir. Yoğun permaları olan kadınlar da bob stilini malesef pek yansıtamaz çünkü saçları piramit gibi bir şekil alabilir.

Kullanışlı bir saç kesimiyle stil sahibi olun!

Düzgün bir saç kesimi ile bob stilinin şekli çok kolay korunabilir. Bob stilinin saç kesimi ne kadar kısa ve belirgin olursa saç stilistiniz sıklıkla ve bir o kadar kolaylıkla uçlarından alabilir. Kısa bob stili için dört haftada bir ve uzun bob stili için altı ila sekiz haftada bir kesim yapılmasını tavsiye ediyoruz.