Saç Şekillendirme | Günlük Stil Önerileri

Günlük Stilinizin Gizli Kahramanı: Saç Kurutma Makineleri

Tabii ki saçı saç kurutma makinesi olmadan doğal olarak kurutmak en iyisidir. Fakat sabah telaşı diye de bir şey var. Saç kurutma makinesi imdadımıza yetişiyor ve bize zamandan kazandırıyor. Günümüz saç kurutma makineleri oldukça güçlü. Ayrıca şaşırtıcı derecede hafif. Saçınızın en iyi durumuna gelebilmesi ve kişisel stilinizi yansıtabilmeniz açısından saç kurutma makinenizi en iyi şekilde kullanmanıza yardım edeceğiz.

Saçınızı şımartın, bozmayın: Doğru teknikler fark yaratıyor!

Saç kurutma makinesinden çıkan sıcak hava saçınızı hafifçe kurutma amaçlıdır. Bu yüzden saçınızı kurutmadan önce koruyucu bir tabaka uygulamanız önemli olacaktır. Bunu saç köpüğü, fön toniği veya özel bir termosprey kullanarak yapabilirsiniz. Bu şekillendirme ürünleri saçı çok ince bir tabaka halince kapatır ve böylece sert fırçalama ve sıcak havanın zararlı etkilerine karşı korur.

İki veya üç ısı ayarlı, iki veya üç üfleme ayarlı ve dış hava ayarlı bir saç kurutma makinesi en iyisidir. Saç kurutma makinenizin güçlü olması gerekir. 1,600 ila 2,000 Watt saçınızı hemen kurutacaktır. Bu, saçınızı şekillendirmede zamandan tasarruf sağlayacaktır. Saçınızı kurutmayı bitirmek için saç kurutma makinenizin gücünükuvvetliye ve orta ısı ayarında kullanın. Sonra şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Dış hava ayarlı bir saç kurutma makinesi her şekillendirme kitinde bulunmaktadır.

Orta uzunluktaki ve uzun saçlara canlılık ve muhteşem bir parlaklık verebilmek için yuvarlak fırça kullanın. Saçınızı başınızın üstünde toplamak için firkete kullanın. Şimdi saçlarınızın alt tutamlarını yuvarlak fırça yardımıyla orta kuvvette fırçalayın. Daha fazla hacim oluşturmak için yuvarlak fırça yardımıyla saçlarınızın alt tutamlarını alın ve soğuk hava akımından sonra kısa bir sıcak hava akımı uygulayın. Daha sonra saçınızı soğumaya bırakın. Birkaç yuvarlak fırça yardımıyla süreci hızlandırabilirsiniz. Fırçaların sapları hafifse ve saçınızı ağırlaştırıp aşağı çekmiyorsa çok daha iyidir.. Hafif fırçaların elinizden kayıp düşmesi daha zordur
 
Yassı düz fırçalar kısa saçlar ve çok kısadan omuz hizasına kadar olan bob stili saçlar için en uygun olanıdır. Başınızı hafifçe yan tarafa doğru eğin ve saçlarınızı akışının aksine doğru fırçalarken biraz baskı yapın. Saçınızın her bir tutamına saç kurutma makinesini tutun. Saçınızın arka kısmına da aynısını uygulayın.
 
Biraz çaba sarf ettikten sonra kısa pixie saç kesiminiz ışıldayacak.Tutamları teker teker alın ve tutama fön makinesi tutarken onları saç derinizden hafifçe ayırın. Bu işlem trend pixie görünümü ve saç yapısı oluşturur.
 
Dalgalı veya bukleli saçlarda saç kurutma makinesini yavaştan alın. Saç kurutma makinenizdeki özel difüzör aparatı buklelerinizi karıştırmadan ve masal kahramanı Peter'in saçlarına benzetmeden hafif bir sıcak hava akımı verir. Büyük yuvarlak fırça, dalgalı saçları düzleştirmenize olanak tanır. SSaç tutamlarını yuvarlak fırçayla çekerken makul bir baskı uygulayın. Saç kurutma makinesi kullanarak tutamları önce içe sonra dışa çekmek, saçlarınızın oldukça çekici bir biçimde düz düşmesine neden olacaktır.

Saçınızı Nasıl Doğru Bir Şekilde Fönleyebilirsiniz

Sınıflarına Göre Saç Kurutma Makineleri

Günümüz saç kurutma makineleri eskisinden çok daha gelişmiş ve saçınıza faydalı olacak bir çok yüksek teknolojik özellikleri mevcut. Aşağıdaki teknolojileri yeni cihazlarda bulacaksınız , bunlar saçınıza hava üflemekten çok daha fazlasını yapma özelliğine sahipler:

İyonlaştırma gücü: Fön makineniz hava akımıyla negatif yüklü iyonları açığa çıkarır. Bu negatif iyonlar pozitif iyon yüklü saçlarınıza yapışır. Bu da statik ve uçuşan saç oluşumunu engeller. Ayrıca bu süreç Havadan nem partiküllerini çeker ve saçınızın çok kuru olmasını engeller.

Seramik Elementler hafif kızılötesi ısıtma sağlar. Sonuç olarak saçınız içeriden dışarıya hafifçe kurur.
 
Bitirme Aparatları: Seramik aparatlar saçınızı fönlerken tarar. Bu da saçınızın düz olmasına neden olur ve mükemmel bir parlaklık verir.
 
Renk Koruyucuları: Özel tasarımlı saç kurutma makinesi aparatları, sıcak fön makinesi havasından soğuk hava akımı verir. Bu aparat, ısının verdiği zararı ve boyanmış saçın renk kaybını önleme amaçlıdır.
 
Akıllı Üfleme Özelliği: Bu özellik, eşit ısıtılmış havanın doğru ayarda akımını sağlar.

Süper Üfleme Özelliği: Bu özelliğe sahip saç kurutma makineleri %50 daha fazla etkin hava dolaşımı sağlar. Buna bir de 2,500 Watt gücü ekleyin, saçınız iki kat hızlı kuruyacak.