1500x564_gettyimages_Westend61_cut_your_own_bangs - Copy
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Kâküller – Size göre mi, hangisi size daha çok yakışır?

Eğimli, yuvarlak, kısa, ufacık veya uzun: Birçok kâkül şekli var. Asıl soru hangi kakülün kimde daha güzel duracağı. Ayrıca kakül bakımı yapmayı da bilmelisiniz.

Hem podyumlarda, kırmızı halıda yürüyen hem de ihtişamlı partilerde eğlenen insanlarda kakül görebilirsiniz. Artık her yerdeler. Kaküller fevkalade ve çok kullanışlı. Bu sezon, kaküller (perçemler) farklı uzunluklarda olabilir. Böylece geniş bir alnı saklayabilirler veya yüze doğru şeklini verebilirler. Biraz beceriyle yüz mimiklerinizi veya kırışıklıklarınızı saklamak için kaküllerinizi kullanabilirsiniz.

Kaküller ayrıca saç stillerinde yenilik yapmaktan hoşlanan maceraperest kadınlara göredir, kaküllerle uğraşmak oldukça kolaydır. Süslü bir şekilde yan taraflara tokayla tutturulabilir, örülebilir veya bandana ile yatıştırılabilir. Bir gün kakül istemeyebilirsiniz. Merak etmeyin kaküller normal uzunluğunda da şık görünüyor. Doğru Doğru   bir bakımla kısa kaküller, uzun kaküllere dönüştürülebilir.

Vellüs saçları olan kadınlar özellikle kakülleri başın tepesinden başlıyorsa ve hacimle yüze doğru düşüyorsa, kaküllerin avantajını kullanabilir. Tüyo: Saçınız çok kıvırcıksa kakül size göre değildir.

Kaküllerinizin bakımı için dört ipucu:

  • Cildiniz lekeye eğilimliyse kaküllerinizi büyük yuvarlak bir fırça yardımıyla fönleyin. Bu işlem saçınızı cildinizden olabildiğince uzak tutacaktır. Biraz saç spreyi, saçı kapatıp fazla yağı saçtan uzak tutacağı için işinize yarayabilir.
  • Saçınızı yıkamak için zamanınız yoksa kaküllerinize biraz toz şampuan sürebilirsiniz. Saçınızı ve kaküllerinizi tamamen arkaya doğru fırçalayın, çabucak çıkmaya hazırsınız.
  • Toz şampuanları özel ürün mağazalarından alabilirsiniz. Alından fazla yağı emip kakülleri daha az yağ içinde bıraktığı için oldukça pratiktir.
  • Saçınıza ve kaküllerinize mümkün olduğunca az dokunun.