Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Kısa saç bana yakışacak mı?

Yalan yok, uzun saçı kestirmek biraz cesaret ister. Anca,Ancak doğru şekillendirilirse kısa saç şaşırtıcı bir şekilde güzel olabilir. Kısa saç stilleri, puristik, ağırbaşlı, şık, sofistike, büyüleyici veya doğal olabilir. Sizlere starların kısa saçı nasıl taşıdığını göstereceğiz, ayrıca ilgili saç şekillendirmeye ilişkin ipuçları da vereceğiz.

Evvela “Kısa saç bana yakışmıyor” demiyoruz. Böyle olmadığını biliyoruz. Öncelikle kısa saç her zaman usturayla kısaltılmış pixie stili saç kesimi değildir. Kısa saç kesimlerine ayrıca dengeli şekil verilmiş bob stilleri, kulak hizasında katlı, hafif saç kesimleri ve bir tarafı uzun bırakılan erkek kesimleri de dahildir. Bu saç stillerinin çoğu (hemen hemen) her kadına güzel gider. Bazen bir yüzün tüm özelliklerini ön plana çıkarmak için çarpıcı bir saç kesimi gerekir.

Cate Blanchett, sarı uzun saçlarıyla oldukça güzel görünüyor. Yeni kısa saç kesimiyle yine sarışın ve güzel ama şimdi kendi stilini yansıtıyor. Aynı şey Emma Watson için de söylenebilir. ‘Harry Potter’da Hermine Granger'i oynarken çok tatlıydı. Yeni pixie stili, muhtemelen Harry Potter serisinin yedinci devam filminden daha çok dikkat çekti. Bu pixie stili sevimli kız imajı altındaki çekici genç kadın görüntüsünü açığa çıkardı. 

Kısa Saç Demek Az Bakım Demek

Bigudilerle, beş tane yuvarlak fırçayla veya saç düzleştiricilerle uzun süren saç şekillendirme çabalarınızı unutun. Çoğu kısa saç kesimi sorunsuz bir şekilde şekillendirilebilir. Sabah telaşında hazırlanmanız için sadece bir fön makinesi, düz saç fırçası, beş parmak ve biraz da şekillendirme yardımı size yetecek. Tabii gene dedört ila altı haftada bir saçlarınızın uçlarından aldırmanız gerekiyor. İyi bir saç stilisti, herhangi bir bozulma olmadan saçınızı düzgün şekil verecek şekilde kesebilir.

Kısa Saç Kesimleri: Simetri Sağlanmasına Dikkat Edin

  • Yüzü kare hatlara sahip olan bir kişi bob stilinden ve dengeli çizgilerden kaçınmalı. Bunun yerine yüzü daha yumuşak, genç ve feminen gösteren kaküllü ve katlı saç kesimlerini tercih etmelidir.
  • Dar yüz hatlarına sahip olanlar, saç stillerine hacim katarak yüzlerini daha yuvarlak gösterebilirler. Kaküller olur ama kulak hizasından başlamalı.
  • Kalp şeklindeki yüzler, alna dikkat çekildiğinde daha dengeli görünür. Bu da çok uzun kaküller veya Ashlee Simpson’da olduğu gibi saçın birkaç tutamının alna doğru düşürülmesiyle elde edilir.
  • Katlı kaküller ve Hayden Panettiere’nin saç stilinde görüldüğü gibi arkaya doğru gergin bir şekilde taranan saç, dar alınlılarda denge sağlar.
  • Uzun kaküller geniş alnı gizler.
  • Kısa kaküller dikkatleri burundan uzaklaştırır aksi takdirde burun ön plana çıkabilir. Aksine uzun atkuyrukları ise güzel burunları ön plana çıkarır. 

Starların kısa saçlarını inceleyin: