trend-looks
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Profesyonel bir saç modeli iş dünyası için mükemmel

Küt saçlar, küçük topuzlar ve at kuyrukları klasik saç modelleridir ve profesyonel ortamlara çok uygundur. Bu modeller son derece kadınsı oldukları için yaratıcı dokunuşlara açıktırlar. Ayrıca, güvenilir, ciddi ve yetenekli görünmenize yardımcı olurlar. Okumaya devam edin ve saç modellerinin kariyerinize nasıl katkı yapabileceklerini görün. Ayrıca sizleri kariyer planlarınızı daha başlamadan bitirebilecek olan hatalı saç modellerinden koruyacağız.


Uzunca bir süredir küçük topuzlar ya da omuz uzunluğundaki saçlar iş kadınları için ideal olarak düşünülmekte. Bu saç kesimleri genellikle perçem ya da kaküllerle birlikte kullanılmaktaydı. Detaylar ne olursa olsun, zamansız stiller bugünün iş ortamına da gayet uyumlular. Kısa kesimlere iyi bakılmalıdır. Aksi halde son derece düzensiz görünebilir ve kötü bir etki yaratabilirler. Düzensiz saçlar, pek çok kişi tarafından yapılan işin de tam yapılmıyormuş gibi görünmesine neden olabilir.

Omuzdan biraz daha uzun saçlar at kuyruğu modelleri için son derece uygun. Yüz yüze görüşmelerde yüzünüze ve gözlerinize düşen saçlar odaklanamamış ve mesafeli gibi görünmenize neden olabilir.

Küçük topuzlar ve at kuyruğu, her zaman iş dünyasının en çok kullanılan modelleridir. Saç spreyi kullanarak, bu modelleri her zaman profesyonel ortamlarda kullanabilirsiniz. Kıvırcık ya da düz saç fark etmeksizin her zaman düzenli duracaklar ve tel tel ayrılmayacaklardır. En iyi tarafı da her türlü modele kolayca uyarlanabilirler ve küçük değişikliklerle bambaşka bir görünüm kazanabilirler.

Profesyonel Saç Stilleri – Az, Çoktur.

İş kadınları, karışık kıvırcık topları (ingilizcesi ile tekrar kontrol eder misiniz ? ) ya da aşırı kabarık saçlardan kaçınmalıdır. Ağır jel, saç spreyi ve jöle ile şekillendirilmiş saç modelleri kolayca inatçı bir davranışla özdeşleştirilebilir.


Aşırı süslü modellere de çalışma hayatında yer yok. Sonuç olarak ciddi bir profesyonel olarak saygı görmek istersiniz değil mi? Bundan dolayı dikkat çeken ya da gösterişli görünümler de iş hayatı için uygun değil. Doğal olmayan saç renkleri ve frapan saç aksesuarları kullanmadan önce iki kez düşünmenizi öneririz. Eğer çılgın bir moda şovunda moderatörlük yapmıyorsanız, çiçekli saç tokalarını ve fiyonkları da atmanız gerekiyor.

Stylish Hair Styles for Professionals

Weblinks

Ms Manners on Business Etiquette >> money.cnn.com

The proper business attire >> sideroad.com