1500x564_SK_taft-casual-chic
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Trend Düzensiz Kısa Saç Kesimi

Dağınık kesimli kısa saçlar, modern ve düzensiz saç kesimi için yeterli. Bu kesim, bilerek umursamazlık izlenimi verecektedir. Düzensiz kısa kesime sahip modelleri ve bu kesime ait stil önerilerini sizinle paylaşacağız.

Size yeni, seksi ve düzensiz kısa kesim saç stilini tanıtabilir miyiz ? Bu kısa kesim seksi, kolay şekillendirme ve bakıma sahip. Mario Testino, düzensiz kısa kesim saç modelinin püf noktalarını Schwarzkopf’a anlatmak için uygun ortamı yarattı. Michelle Williams gibi birçok star uzun saçlarından vazgeçerek bu saç stili  için gönüllü oldu. 

Saçlarınızı düzensiz kesimle stillendirirken okyanus dalgalarını düşünün. Yumuşak çizgiler söz konusu olmayınca kakülü şekillendirmek bile kolay. Dağınık ve düzensiz katlı saç kesimleri özellikle orta uzunluktaki saçlar için uygundur. Düzensiz saç kesiminin ‘2015 yılının en trend saç stili’ başlığını hakedebilmesi için modada listenin en başında olmalı ama yinede günlük stile de uymalı. Bize göre düzensiz saç kesimi şimdiden bunları başardı.

Zarif ve taze doğa, düzensiz kısa saç kesiminin ruhu. Eşit olmayan katlı kesim ya da ilgisiz bir stille saçı kaplama bu kesimin ruhuyla ilişkilendirilebilir. Eşit olmayan kesim hareket etkisi yaratıyor. Kesim tekniği özellikle kısa ya da orta uzunluktaki saçlar için uygun. Birçok kadın düzensiz kesim stilini deneyebilir. Kesim tekniği, dar yüzlere ifade özelliği katarken, yuvarlak yüzlerin dış hatlarını vurguluyor.

 

Düzensiz Kısa Kesimi Şekillendirme

Düzensiz kısa kesim saç modelinde hacim ve saç yapısı dikkatli olmamız gereken ana noktalar. Değişik uzunluktaki saç tutamlarını vurgulamak için wax kullanın. Fındık büyüklüğündeki wax’I elleriniz arasında dağıtın ve saçınıza sürün. Saçınızı, ellerinizle olabildiğince karıştırın. Bu işlem dağınık görünümü vermede yardımcı olcaktır. Ayrıca, maşa kullanarak saçın bazı bölümlerine vurgu yapabilirsiniz. Son bir dokunuş olarak saçınıza tuz spreyi sıkın.

Stil önerisi: Saçınızı ağırlaştırmayan bir şampuan kullanarak olabildiğince hacim etkisini sürdürün.   

Bu videoda, Schwarzkopf saç uzmanı Armin Morbach düzensiz kısa saç kesimini 3 farklı şekilde nasıl stillendireceğimizi gösteriyor. 

Video: How to Create Three Different Short Bobs