1500x546_SK_Gliss_repair
Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Yıpranmış Kış Saçı için Kür

Soğuk rüzgarlar, kuru ısıtılmış odalar ve kalın şapkalar saç derisi ve saç için yıpratıcı koşullardır. Şimdi ekstra saç bakımı için uygun zaman. Soğuk mevsimde yıpranmış saçlarınız için birkaç tüyo yeterli olacaktır. 

Yıpranmış kış saçı

Yıpranmış kış saçı: saçların kışı formda geçirmesi için birçok bakım ürününe ihtiyacı vardır.

Kışın en ciddi saç ve cilt problemlerinden biri kuru havadır. Bu yalnız ısıtılmış odalar için değil aynı zamanda dışarıdaki hava için de doğrudur. Şöyle bir fizik kanunu geçerlidir: Hava ne kadar soğuksa nem o kadar düşüktür. Bu da çevrenizdeki nemin azaldığına işarettir. Bunu cansız kıvırcıklaşmış saçlarınıza bakarak ve daha da hassaslaşmış olan saç derinizden de kolayca anlayabilirsiniz. Kışın saç ve saç derisi problemlerinize birkaç yenisi daha eklenir. Hava sıcaklığı her bir derece azaldığında yağ bezleri sebum üretimini %10 azaltır ve sıcaklık eksi 8°C’ye düşünce sebum üretimi tamamen durur. Kalın yün şapkalar da saç ve saç derisi için kaşınmaya yol açan rahatsız bir iklim yaratabilir. Yıpranmış kış saçına yardımcı olacak en iyi çözüm; saçınıza ve saç derinize zengin bir bakım yapmaktır.

Uçuşan Saçların İtaatkar hale gelmesi için Yedi Tüyo

  • Elektrik yükü nedeniyle uçuşan saçlar saç derinizden dik bir şekilde havalanır. Bu durum saçın çok kuru olmasından kaynaklanır. Uygun bakımı kullanmak ve doğru nem dengesini sağlamak sizin elinizde.
  • Düzleştirici bir alet kullandığınız zaman (düz maşa), saçınızı korumak için her zaman önce özel şekillendirme ürünleri kullanmalısınız. Düzleştirme aletlerini (düş maşa) asla ıslak saça uygulamayın. Bu saçtaki suyu kaynama derecesinde ısıtır ve gerçek anlamda saçları diken diken eden zararlı etkilere yol açabilir.
  • Bir ton koyu renge kayın. Kışın sarışınlar biraz daha koyu tonları kullanmalı. Bu hem daha doğal görünür hem de saçlara daha az zarar gelmesini sağlar. Saçınızı daha açık renklere boyamak saç yapısını bozar ve saçı kurulaştırır.
  • Altın kaplama taraklar yıpranmış saç tellerini nötralize etmek üzere tasarlanmıştır. Genellikle doğal kıldan yapılmış bir fırça da aynı işlemi görür. Böyle bir fırça kepek tabakasının da uygun şekilde eşitlenmesini sağlayacaktır.
  • Saçınız gerçekten elektrik yüklü mü yoksa kuru saçta kontrolden çıkan birkaç asi saç tutamı mı bütün bu fırtınayı koparan? Böyle asi saç tutamlarını itaatkar hale getirmek genellikle çok zordur. Ancak anti-frizz ürünler onları hizaya getirir.
  • Hala saçlarınız uçuşuyor mu?  Bundan sonra durulanmayan kürlerden kullanın. Durulanmayan preparatlar sadece saçınıza bakım yapmakla kalmaz aynı zamanda saçınızın etrafında ince bir tabaka oluşturarak kış havasından korur.
  • Klasik çözüm: Saç spreylerinin de anti-statik etkisi vardır. Saçınıza 20 ila 30 cm uzaktan spreyi sıkın ve elinizle nazikçe saçınızın üzerine yayın. Bu statiği yok edecektir!