Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Hasar Görmüş Saçlar İçin Hızlı Onarım

Saçlarınız hassas, kuru, kırık uçlara sahip ve mat mı ? Size güzel haberlerimiz var: Saçınızı kesmek tek çareniz değil. Size doğru bakım ile saçlarınıza nasıl hacim ve parlaklık getireceğinizi anlatmak istiyoruz.

Çok yıpranmış saçlar size zarar veren uygulamalardan kaynaklanan bir hikaye anlatır. Fırçalar, fön makinaları, saç maşaları veya düzleştiricileri ya da renk bakımları, saç rengini açma gibi ağır kimyasal bakımlar saçınızı yıpratmış olabilir. Stres veya dengesiz diyetler de saç problemlerine sebep olabilir. Bazı durumlarda, uygun olmayan bakımlar tek şuçludur. Zamanla, ağır bakımlar saçı kurutur, pürüzsüz bir yapı olan kütikül tabakasını serleştirir, saç hassaslaşır ve kırılır.

Zarar Görmüş Saçlarınıza Bakım Yapmak İçin Kadife Eldivenlerinizi Takın

Saçınızla hasta bir çocukla ilgileniyormuş gibi ilgilenin ve onu potansiyel zararlardan uzak tutun. Yıpranmış saçlara özel şampuanlar kullanmaya çalışın ve ıslak saçınıza masaj yaparak uygulayın. Kuvvetli ovalama ile şampuanlama saçınızı taramayı zolaştırır. Şampuanın hepsini durulayın. Yıpranmış saçlar kesinlikle durulanan bir saç kremine ya da her şampuanlama sonrası uygulanan bakım ürününe ihtiyaç duyar. Saç kremleri yıpranmış saç uçları için gereklidir. Saç kremini tamamen durulamadan önce, onarmasını tamamlaması için saçınızda bekletin.

Protein ve Besleyici Maddeler Saçınızı Onarır

Şampuan ve saç bakım ürünlerindeki belli maddeler yıpranmış saçı ve bazen de özel bir akşamın büyüsünü kurtarabilir. Aloe Vera, pantenol, gliserol ve ipek protein gibi nemlendiriciler, ince stresli saçlar için hayat kurtarıcıdır. Makadamia fındık yağı, argan yağı, shea yağı veya yaban gülü yağı gibi aktif maddeler her saç telini ince bir tabakayla sarar. Bu tabaka kütikül tabakasını onarır ve saçlar daha sağlıklı görünür.

Yıpranmış Saçı Nazikçe Şekillendirmek

Saç şampuanlama sırasında kabarır. Yeni yıkanmış saçlar özellikle hassas olurlar. Yıkama sonrası saçınızı ovalamadan, bir havluya sarıp nemini almalısınız. Sonrasında saçınızı geniş taraklı bir tarakla, saç tutamlarını tutarak taramalısınız. Saç köklerinde daha da nazik olmalısınız. Saçın kendiliğinden kuruması en ideal yöntemdir fakat vaktiniz yoksa, fön makinasını orta ısıda kullanabilirsiniz. Bu fön makinasının kurutucu efektini minimumda tutar. Bir süre maşa, düzleştirici gibi ısıtıcılı şekillendiricilerden uzak durmalısınız. Ayrıca boyama, renk açma gibi kimyasallar saçınıza ekstra zarar verecektir.

Yıpranmış Saç Uçları

Saç uçları için olan sıvılar kırık saç uçalarına yardımcı olur. Bu kurlardaki silikon yağı kırık uçları tamir eder ve en azından geçici bir süre için görünümünü düzeltir. Havluyla kurulanmış saçlarınızın ucuna bir kaç damla bakım yağı sürerek, doğal kurumaya bırakın. Saç uçlarına fırça ve fön makinası yardımıyla şekil vermek de saç uçlarının kabarık görünmesine yol açar. Bunların hiçbiri işe yaramazsa, kuaföünüzden saçınızı 1 cm kısaltmasını isteyin. Sonuca şaşıracaksınız ! Kırık uçlar olmadan saçınız daha hacimli ve sağlıklı görünecek.