Saç Şekillendirme | Kadınlar İçin Saç Stilleri

Modern Saç Bakımı: Yıpranmış Saçtan Canlı Saça

Mat görünümlü, kırık uçlu, kuru saçların acil olarak daha fazla ya da farklı bir bakıma ihtiyacı vardır. Fakat endişelenmeniz için hiçbir sebep yok. Saç bakımı ve şekillendirme tavsiyelerimizle saçlarınız kısa süre içinde doğal güzelliklerine geri kavuşacaklar.

Isı, güneş ve rüzgar gibi doğal faktörler saça zarar verebilir. Saçın etrafındaki kütikül tabakası zarar gördüğünde saç nemini kolayca kaybeder, kurur ve kırılır.

Yıpranmış Saçlara Yardım

Dalgalı, örgülü ya da düz modeller gibi bazı saç stillerini kullanarak saç kurutma makinesi ve ısıyla çalışan saç şekillendirme aletlerinden bir süre uzak durabilir ve saçınıza nefes aldırabilirsiniz.

Özel saç bakım ürünleri saçlarınızın zararlı etkilerden hızlıca arınmasını sağlar. Özellikle de şampuan seçimi çok önemlidir. Yıpranmış saçlara özel şampuanlar saçı onaran ve canlandıran bileşenler içerir. Bu tür bileşenlerin arasında yağlar, keratin ve pantenol bulunmaktadır.

Ayrıca yıpranmış saçlara uygun bir saç kremi kullanmayı da ihmal etmeyin. Bu tür kremler şampuandan sonra saç tellerini sararak zarar görmelerini engeller.

İpeksi bir parlaklığa kavuşmak için her gün kuru ya da ıslak saça ufak bir miktarda saç yağı sürün.

Bir süre metal tokalar kullanmayın. Onlar da saçınıza zarar verir.

Saç stilinizi her gün değiştirin. Böylece saçınız sürekli aynı yerlerden zarar görmez ve kendini onarabilir.

Yıpranmış Saçlar için Saç Stilleri

Yıpranmış saçlar neme, parlaklığa, canlılığa ve hacme ihtiyaç duyar. Bu koşullar altında toplu saç iyi bir tercihtir ve saçın onarılmasına fırsat sağlar. İleriki bölümde yıpranmış saçtan sağlıklı görünen saçlara geçiş sürecinde kullanılmaya uygun iki saç stili göstereceğiz.

Topuz

null

Manken Jessica Gomes ve oyuncu Hayden Panettiere bol hacimli topuzlar kullanıyorlar.

Önce saçınızı yıpranmış saçlara yönelik bir şampuan ile yıkayın. Saç kremini uyguladıktan sonra nemli saçı topuz haline getirin. Böylece siz günlük işlerinizi hallederken saç kremi saçınızı güzelleştirecektir. Püf noktası: Saçınızı fazla sıkmayın. Dağınık topuz çok popüler bir stil; üstelik saçta ve saç derisinde fazla gerginlik oluşmasını engelliyor. Topuzun üstüne bir miktar daha saç şekillendirici sprey sıkın. Topuzu açtığınızda saçlarınızdaki ekstra parlaklığı göreceksiniz.

Örgülü Saç Stilleri

null

Oyuncular Berenice Bejo ve Laura Osswald uzun saçlarını örüyorlar. Bu stiller saçınıza ihtiyacı olan ferahlığı verebilir.

Saçınızı örmek iki amaca hizmet eder. Zararlı saç şekillendirme araçlarını kullanmanız gerekmez ve saçınızın büyük bir kısmı güneş, ısı ve rüzgar gibi dış etkilere maruz kalmaz. Nemli saçı örmek aynı zamanda ısıyla çalışan saç şekillendirme aletleri olmadan saça dalgalı bir görünüm vermeye de yarar. Püf noktası: Saçınızı yıpranmış saçlara yönelik bir şampuan ile yıkayın. Nemli saçı gevşek bir biçimde örün ve örgüye istediğiniz stili verin. Saçı biraz dağınık bırakabilirsiniz. Son olarak örgüye ve özellikle de saç uçlarına bakım spreyi sıkın.

Video: Yıpranmış Saç İpeksi Parlaklığa Nasıl Kavuşturulur