Saç Şekillendirme | 60'larda Saç Stilleri

Mad Men Ateşi – 60’ların Saç Stilleri Geri Döndü

Mad Men dizisi hit oldu, dizi kadınlarının saç stilleri de oldukça çekici. Size adım adım üç starın görünümünü anlatacağız. Oldukça basit. Ayrıca size podyumlardan en güzel ve ilham verici saç stillerini de sunacağız.

Büyük moda evleri, abartılı arı kovanı stillerini, başın arkasında hacimli saçları ve düz kesilmiş perçemleri beğenilerinize sunuyor. Tasarımcılar görünüşe göre ‘Mad Men’ dizinden 2011 ilkbahar yaz kreasyonu için ilham almışlar. Altmışların büyüleyici görünümleri gerçek bir zorluk olabilir fakat saç stilleri çoğu kadının düşündüğünden daha basit. Yeni teknolojiler sayesinde saça hafif bir şekil verebilmek için maşalara, saç düzleştiricilere ve ısıtmalı rulolara güvenebiliyoruz.

60’ların saç stillerinin sırrı, hacim, bol hacim.

‘Mad Men’ dizisinin kadınlarının meşhur saç stili ‘çılgın kabarıkların” sırrı, hacmi. ‘Çılgın Kabarıklar’ aslında Betty, Joan ve Peggy'nin filmdeki saç stillerine en uygun düşen isim. Atkuyruğuna, altmışların topuzuna veya dalgalı bob stiline gönül vermeniz çok fark etmiyor, ismi çok uygun olan bu saç stili, hacim ve biraz hazırlık gerektiriyor.

Saçınızı şampuanladıktan sonra kurumaya bırakın. Saçın biraz nemli olması gerekiyor. Yuvarlak fırçalara veya ısıtmalı rulolara sarmadan önce saçlarınıza biraz hacimlendirici köpük veya sıvı uygulayınız. Sarılan saçı tamamen kurumaya bırakın. Şimdi şekillendirmeye hazırsınız.

İpucu: Yeni saç şeklinizi verirken pomat, wax veya saç spreyi kullanın. Belli sebeplerden ötürü bu canlı saç stili altmışlarda da yapılıyordu.

Podyumlarda 60’ların Stili – Tasarımlarda Mad Men Etkisi!