Saç Bakımı | Koruma

Saça Parlaklık Vermek: Parlak ve Muhteşem Saçlar için en önemli tavsiye

Muhteşem, parlak saçlar artık yalnızca şampuan reklamlarındaki kadınlara mahsus bir şey değil. Parlak saçlara giden yolu sizlere gösteriyoruz– ve aynı zamanda saçlarınızın parlak güzelliğini nelerin yok ettiğini anlatıyoruz

Çoğu kadın parlak ipeksi saçları olsun ister. Maalesef hiç bitmeyen kötü saç günleri gözönüne alındığında saçlarının dolgun ve akıcı olmasını isteyen kadınlar için bu bir rüya olmaktan öteye gidemiyor. Saçlar sık sık mat ve tel tel görünür ve şekil almaz hale gelir. Bu kimse için bir sürpriz sayılmaz. Günümüzde saçlar sıcak suyla yıkama, kurutma ve şekil verme nedeniyle oldukça çok stres altındadır. Aslında kadınların saçlarına eski parlaklığını geri getirmeleri için çok fazla bilgiye ihtiyacı yok.

Çok az kadın çok miktarda saç kreminin saçları aşağıya çekerek hacmini azalttığını fark etmiştir. Çok fazla kremleme saçı desteksiz ve bakımsız gösterir. Saç kremi veya şekillendirme ürünlerinden çok az miktarda kullanmak çok daha faydalıdır. Saçların parlaklığı için fındık veya ceviz büyüklüğünde bir miktarda bu ürünlerden kullanmak yeterlidir. Saçlarınızı her zaman ılık suyla yıkamalısınız. Sıcak suyla yıkamak saçınızı yıpratır ve matlaştırır. Şampuandan sonra saç ıslakken çok kolay zarar görebilir. En iyi kurulama yöntemi havluyla hafifçe dokunarak kurutmaktır. Saçınızı asla havluyla ovuşturarak kurulamayın. Bu saçlarınızın yüzey tabakasının sertleşmesine neden olabilir.

Vazgeçilmesi gereken alışkanlıklardan biri de nemli saçı sertçe taramaktır. Nemli saç çok kuvvetli taranırsa saçlar kırılabilir. Duştayken saçınızı seyrek dişli tarakla biraz taramak daha iyi bir seçimdir. Şampuandan sonra saçı geniş yuvarlak fırça takılı fön makinesi kullanmak saçlarınızı daha yumuşak yapar ve daha fazla parlaklık verir. Doğal kıldan yapılmış fırça takılı bir fön makinesiyle saçlarınızı saç derisinden uçlara doğru fırçalamak ise en iyi ve en faydalı uygulamadır.

Bazı yiyecekler de saçınıza parlaklık verir; bunlar tahıllar, et, armut, ıspanak, havuç ve biberdir. Bu yiyeceklerde çok miktarda saçı güçlendirip koruyan C, E ve A vitaminleri vardır.

 Parlak saç için özel saç kremleri saçımızdaki günlük stresi azaltabilir. Kullanılan bakım ürünleri yalnız saç tipinize, saçınızın durumuna ve saç renginize uymakla kalmamalı aynı zamanda birbirlerine uygun ve destekleyici nitelikte olmalıdır. Sağlıklı saçlar için en iyi bakım bu şekilde bir seçimle mümkün olur. Saçın parlaması için elbette sağlıklı olması gerekir. Artık daha fazla, şampuan, durulama ve şekillendirme ürünü müşterilerin sağlıklı saç talebini karşılar nitelikte.

 

Keşfet: