Saç Boyama | Sarı Saçlar

Koyu Sarı Saçların Harika Cazibesi

Güzel sarı saçlara biraz ışık vurduğunda bu rengin aslında kahverenginin bir tonu olduğunu ve altın rengi parıltılarıyla onu daha sofistike bir hale getirdiğini göreceksiniz. Bu çekici saç rengini nasıl oluşturabileceğinizi ve koyu sarı saçlara nasıl bakım yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Koyu sarı saçı sönük bir renk olarak nitelendirmek mümkün değil. İçinizdeki sanatçıya bu saç renginin detaylarını incelemesi için yeterince zaman verirseniz bunu kolayca görebilirsiniz. Bu rengin yumuşak ve hafif sıcaklığı sahibine doğal bir zerafet ve kadınsılık kazandırır. Koyu sarı saç özellikle de saçların serbestçe hareket etmesine olanak sağlayan bir kesime ve saça görsel bir doku kazandıran farklı tonlarda tutamlara sahipse oldukça göz alıcı bir hal alır. Bu saç rengi yüzünüzü ve makyajınızı bastırmadan yüzünüzün etrafında yumuşak bir çerçeve oluşturur.

Saçlarınızı Koyu Sarıya Nasıl Boyayabilirsiniz?

Arzu edilen koyu sarı saç rengine ulaşmak için kalıcı veya yarı kalıcı uygulamalar kullanmak istiyorsanız saçınızın doğal renginin açık sarı ile kahverengi arasında olması gerekir. Soğuk ya da sıcak bir koyu sarı tonu üzerinde karar vermeden evvel doğal saç renginizi iyice inceleyin.

Dikkat: Saçınızı önceden sarıya boyatmış veya gölge attırmış olabilirsiniz. Bu renklendirme işlemleri saçın rengini açarken onu doğal kırmızı pigmentlerinden ayrıştırır. Bu sebeple, koyu sarı saç rengi uygulamaları bu saçlarda beklenen sonucu vermeyebilir.

Saçınızı koyu sarıya boyadıktan sonra Kate Bosworth'ünkü gibi birkaç açık tutam ekleyebilirsiniz.

Koyu Sarı Saçın Bakımı Nasıl Yapılır?

Yalnızca sağlam bir dış kütikül tabakasına sahip sağlıklı saçlar saçın güzelliğini ve rengini tam olarak gösterebilir. Saça rengini veren pigmentler saç gövdesinin derinliklerinde bulunur. Kütiküller saçın gövdesini sıkı ve düzgün bir tabaka şeklinde kapladıklarında saç rengi onların arasından bütün güzelliğiyle parıldar. Saç rengi koruyucu şampuanlar bu noktada devreye girer. Saçı yumuşatmanın dışında, saç renginizin güzelliğini ve yoğunluğunu da korurlar.

Koyu Sarı Saçlı Kadınlar için Makyaj Tavsiyeleri

Koyu sarı yumuşak ve doğal görünümlü bir renktir. Krem tonlarında hafif bir makyaj bu doğal ve güzel görünüme katkıda bulunur. Açık ten ve soğuk tonlarda koyu sarı saç kombinasyonu pembe bir allık ile çok hoş görünür. Sıcak tonlarda, koyu sarı saçta, açık ten üzerine bronz allık sürülebilir.

Stil ve tavır müdahaleleri ile koyu sarı saçın iddialı yanı ortaya çıkarılabilir. Makyaj tercihleri de kadınsı mı çocuksu mu görüneceğinizi belirler. Nötr renkler koyu sarı saç ile iyi bir uyum teşkil eder. Parlak renkler koyu sarı saçın yumuşak tonlarının yanında uyumlu görünmeyecektir.

Koyu sarı saçın sıcak tonlarını kullanan kadınlar için altın rengi, toprak sarısı ve kahverengi ideal makyaj renklerini oluşturur. Hem saç hem de cilt sıcak bir parlaklığa sahip olur.

Daha soğuk, metalik renklerde bir makyaj koyu sarının soğuk tonları ile uyumludur.

Keşfet: Sarı Saçlar