Saç Boyama | Sıra Dışı Saçlar

Beyaz Saçlı Genç Kadın

Ne gri ne platin sarı; beyaz, sadece soğuk mevsimler için değil tüm mevsimlerde kullanılabilecek parlak saç rengi. Beyaz saça, yükselen kırmızı renkle neler yapılabileceğini anlatacağız. Beyaz saçı şekillendirmek için ipuçları vereceğiz.

Günümüzde, kırmızı saç, seyrek ve gizemli görünümünü kaybediyor. Buna karşılık, birçok kadın saçlarını çilek sarısı, bakır ve kızıl-kahverengi gibi kırmızının etkileyici tonlarına boyuyor. Fark edilmeyi seven insanlar için tek farklı seçenek beyaz saç oluyor. 

Saç rengi popüler olmalı, podyumda fark edilmeli; modeller, yıldızlar, ünlüler ve bloggerlar bu rengi sahiplenmeli. Sadece popüler değil başkalarından ayırıcı olmalı. Beyaz saç, moda dünyasında bir tema olmalı ama henüz bir trend olmamalı. Şimdi her şey beyaz saça sahip olanlarla ilgili. 

Beyaz Duruluğu, Masumluğu, Doğruluğu ve Basitliği temsil eder

Kızıl kadar seksi ve pastel renkler kadar tatlı olmasa da beyaz kar ve buzun serin doğasıyla ilişkilendirilir. Beyaz tüm ifade etme gücünü aksesuarlara bırakır.

Beyaz saç genellikle yaşlanmanın bir sonucudur. Beyaza yakın sarı saçlı çocuklardan farklı olarak, beyaz saç çoğunlukla gençlerle ilişkilendirilmez. Kelly Osbourne ve diğer gümüş-gri saçlı genç yıldızlar genç dış görünümü ve yaşlılık simgesi olan beyaz saçı birlikte taşıdılar. Beyaz saç hala moda olan kızıl veya koyu mor  saç renklerine havalı bir alternatif olmak üzere.

Saçı Beyaza Nasıl Boyamalıyız

Işık vuran platin sarı saç beyaz görünür. Beyaz saç, doğal pigmentlerin ayıklanması ve yoğun bir şekilde saçın açılmasıyla oluşturulur. Daha sonra saç hafif mat beyaza boyanır. 

Beyaz Saça Uyumlu Saç Stilleri

Kısa kesim, asimetrik kesim, düz kakül ve parlak at kuyruğu gibi belirgin çizgili saç stilleri beyaz saçın sadeliğini vurguluyor.

Farklı uzunluklarda dağınık saç kesimleri , feathered razor bobs ya da shags gibi katlı ya da kaküllü saç kesimleri beyaz saçın havalı doğal görünümüne ilginçlik ve hayat katıyor.

Örgülerle ve buklelerle şekillendirilmiş saç modelleri, koyu renkli saçlarda açık renkli saçtan  daha belirgin bir etkiye sahip. Beyaz renk, örülmüş ve bukle yapılmış saçlara görünürlük ve albeni katıyor  Beyazın bu etkisini avantaj olarak kullanmak isteyebilirsiniz.

 

Beyaz Saça Yakışan Moda Renkler

Beyaz Saçla Giden Moda Renkler

Moda bloggerı Linda Tol beyaz saçlarını, pastel pembe elbisesi ve pembe rujuyla kombinliyor.

Pastel: Beyaz saç rengini, pastel tonlardaki pembe, kayısı, açık mavi, nane yeşili ya da mor  kıyafet ve aksesuarlarla tamamlayamazsınız. Pastel gölgeler, beyaz saçta renk değişiminde kullanılabilir. Gri ve pastel renklerden kaynaklanan solgun ve durgun görünümü engellemek için parlak renkleri, göz alıcı makyajda ve aksesuarlarda kullanmak çok önemli. Renkli bandanalar, eşarplar veya mücevherler harika odak noktaları yaratır. Karşıtlık, beyaz saçı vurgular.

Karşıtlık oluşturmak için siyah kıyafetler ve aksesuarlar:  Siyahla ulaşılan karşıtlık özellikle vurucu bir renk eklendiğinde büyüleyici olur. (sayfanın başındaki fotoğrafa bakınız) Seçenekleriniz arasında siyah bir blazer, smokey eyes ya da siyah mücevherler var.

Links:

Linda Tol’s Blog >> lindatol.com