Saç Boyama | Sıra Dışı Saçlar

Sıra Dışı Renkler

Neden saçlarınızı mürdüm eriği, nar, domates ya da gökkuşanının diğer renklerinden birine boyatmayasınız ki? Elbette mavi veya mor saçlarla kalabalığın içinde saklanmak pek mümkün değil. Fakat, parlak ve güzel renklerde parıldayan saçlara sahip olmak da önemli. Size renklendirme ve şekillendirme tavsiyelerinde bulunacağız.

Katy Perry, Jessie J., Taylor Momsen gibi modaya yön veren yıldızlar bunu hep biliyorlardı; sıkıcı olmak öldürür. Saçları mora, yeşile ya da maviye boyamak sıkılmaya karşı kuvvetli bir panzehir. Elbette kabile alışkanlıkları bu tür renk tercihlerini açıklamaya yetmiyor. Sağlıklı bir dozda özgüven bu işin özünü oluşturuyor.

Sıradışı Saç Boyaları Elinizin Altında

Saç boyası rafları sarı, kahverengi ve siyah tonlarının yanında artık parlak saç renkleri de içeriyor. Bu parlak ve sıradışı renkleri denemek eğlenceli olabilir ve size yepyeni bir tarz kazandırır. Renklerin böyle oyunbaz bir kullanımı kendi kişiliğinizi göstermenize olanak sağlar. Mor, ateş kırmızısı, hatta yeşil saçlarla herkesin dikkatini üzerinizde toplayabilirsiniz. Yeni saç rengi tercihiniz bu renk trendlerini içeriyorsa bağımsız ruhunuzu ortaya koymaya hazır olun.

Neyse ki bu sıradışı saç renklerini bulmak ve uygulamak gayet kolay. Saçlarınızı parlak rengine kavuşturmada size yardımcı olabilecek birkaç tavsiyede bulunacağız.

Parlak ve Sıradışı Saç Rengi Nasıl Seçilir

Saçınızın rengini değiştirmek kesinlikle sorun değil. Yine de tarzınıza ve cilt renginize uygun parlak ve sıradışı bir renk bulmanız biraz zaman alabilir. Alternatif olarak, saç rengini düzenli aralıklarla değiştiren manken Bonnie Strange'in (bkz. galerimizdeki fotoğrafı) deneme yanılma yöntemini uygulayabilirsiniz. İstediğiniz saç renginden tam olarak emin değilseniz yarı kalıcı bir boya uygulaması iyi bir çözüm olabilir. Kalıcı boya uygulamalarının daha parlak ve çarpıcı sonuçlar vereceğini de hatırlatalım.

Parlak ve Sıradışı Bir Saç Rengi Nasıl Uygulanır

  • Açık rengi boyamak koyu renkten daha kolaydır. Parlak bir renge ulaşmak istiyorsanız orta sarı ve daha koyu renkteki saçların rengi önce açılmalıdır. Yoksa saç renginiz uygulamak istediğiniz rengi bastırır veya yalnızca silik bir gölge halinde görünmesine neden olur. Ayrıca rengi açılmış saç daha fazla boya emer.
  • Boyayı uyguladıktan sonra su temiz akana kadar saçlarınızı durulayın.
  • Boya uygulamasından sonra saçı durulamak boya taneciklerinin saçın içinde hapsolmasını sağlar. Böylece saçlarınız daha uzun süre parlaklığını korur.
  • Omuz uzunluğundan daha uzun olan saçlar için iki paket boya kullanabilirsiniz.

 

Parlak Renkli Saçlar için Şekillendirme Tavsiyeleri

Sıradışı renkler en etkileyici hallerini basit saç stilleri ile alırlar. Saç fazla şekillendirilmeden serbest bırakıldığında rengi tüm ihtişamıyla kendini gösterir. Cheryl Cole bunu net bir biçimde sergiliyor (bkz. galeri fotoğrafı). Doğal su dalgaları kızıl saçlarının parlaklığını vurguluyor. Basit stiller ve düz saçlar dikkatleri saç renginin parıltısı ve cazibesi üzerinde topluyor. Taylor Momsen sıradışı saç renginin yarattığı etkiyi dikkat çekici bir göz makyajıyla tamamlıyor.

Fotoğraf galerimizdeki olağanüstü saç renklerine sahip yıldızların yaratıcılığınızı körükleyeceğini umuyoruz.

Galeri: Sıradışı Saç Renkleri