Saç Boyama | Sıra Dışı Saçlar

Son Moda Mavi Çizgiler

Güzel mavi tonları, gölgeler ve nüanslar uzun zamandır favori zengin renkler arasında. Mavi çizgiler artık saç modasında bir tutku. Kobalt mavisi,turkuaz mavisi ve gök mavisi arasındaki gölgeler ve renk tonları sarı,kahverengi ve gri saçlara karışıyor. Bu renkler güzelliğimizi çekici kılmanın yanında algılarımızı ve ruh halimizi  de etkiler.

TopTen internert sitesinin bir anketine göre  (http://www.thetoptens.com/top-ten-favorite-colors/), insanların favori rengi gökyüzü ve okyanusların rengi mavi. Mavi zihni rahatlatır ve özgürlük, huzur, uyum, dürüstlük ve güvenilirliği temsil eder. Buz mavisi ve gri-mavi aynı zamanda mesafe ve soğuklukla ilişkilendirilir. Rahat ve eğlenceli bir atmosfer yaratmak için deniz mavisini seçin. Yalnızca moda bir renk olarak değil her zaman mavi renk için söylenecek çok şey vardır. 

Mavi Rengin Güzelliği

Siz de mavi tonlarda far, mascara ya da eyelinerları beğenenlerden misiniz? Öyleyse mavi makyajdan mavi saç rengine geçmek sizing için küçük bir adım. Birçok kadın saçının tamamı yerine küçük parçaları mavi boyamayı tercih ediyor. Renkli saç boyaları kalıcı bir moda trendi olma yolunda ilerliyor. (öne çıkan fotoğrafları görebilirsiniz)

İpucu: Mavi renginin sizin zevkinize ve tarzınıza uygun olup olmadığını test etmek için mavi mascara ile saçınızda küçük bir deneme yapabilirsiniz. 

Yeşil ve Gri Saçlarla Kombine Edilmiş Mavi Çizgiler

null

Tokyo moda haftasında mavi çizgili saçlarla bir model (soldaki fotoğraf) ve Carola Bernard’ın Milan sokak stillerinde yeşilimsi mavi çizgili saçlarıyla bir model.

 

Eğlenceli (soldaki fotoğraf): Mavi Çizgiler açık renk saçta kolayca görülebilen bir zıtlık oluşturuyor. (örn: küllü sarı) Donuk mavi ve turkuaz çizgiler yumuşak dalgalarla ve 1980’leri hatırlatan yandan kullanılan saçlarla kombine edilmiş. Fotoğraftaki gibi kraliyet mavisi göz makyajı ile tarzınızı  tamamlayabilirsiniz.  

Breaking with Conventions: Genç kadınlar gri saçlarını turkuaz rengi çizgilerle tamamalayarak sokak modacısı Carola Bernard gibi asi ve bağımsız bir görüntü elde edebilirler. 

 

Mavi Çizgiler ve Makyaj

  • Mavi çizgileri yalnızca siyah bir mascara ve transparan bir dudak parlatıcısıyla tamamlamak mükemmel bir seçim olacaktır. Makyajınızda kullandığınız renkler saç renklerinizle yarış halinde olmamalı.
  • Göz kapağınıza çekeceğiniz beyaz bir çizgi görüntünüze mistik bir dokunuş yapacaktır. (İlk sırada sağdaki fotoğrafta görebilirsiniz.)
  • Makyajda sıcak renkler de mavi saç tonlarıyla güzel bir birleşim olabilir. Gül rengi bir ruj ya da turuncu eyeliner tercih edebilirsiniz. (mavi ve turuncu tamamlayıcı renklerdir.)
  • Siyah ve kraliyet mavisi dumanlı gözler mavi çizgilerle hoş duran, gösterişli bir seçim olacaktır. 

Bağlantılar:

More Carola Bernard fotoğrafları >> instagram.com/carolabernard

Sokak Modası: Carola Bernard >> citizencouture.com