Skip to Content

Erkekler İçin Saç Şekillendirme

Şimdilerde modern erkekler saçlarını nasıl şekillendiriyor? Hangi saç kesimine hangi ürün uyar? Dökülen saçların seçenekleri nelerdir? Her erkeğin bilmesi gereken saç şekillendirme kurallarını sizlerle paylaşıyoruz.

Senede bir kuaföre giden erkekler artık çok nadir. Bugünlerde güzel saç stilini korumak, vücut kılları ile başa çıkmak gibi günlük rutinin bir parçası haline geldi. Aşağıdaki püf noktalarını dikkate alırsanız bakım rutininizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. İşte başlıyoruz!

Erkekler İçin Saç Şekillendirmede Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Erkekler sadece saç yıkama ve kurutma işlemlerini yaparlardı. Günümüzde erkeklerin de sayısız seçeneği mevcut. Saçınız ister kısa, ister uzun olsun, yakışan ne ise o güzeldir.. Jake Gyllenhaal gibi tam kesilmiş bir saç mı veya Johnny Depp gibi yataktan yeni kalkmış karmaşık, spor bir görünümü mü tercih edersiniz? Ayrıca daha uzun kaküllü ve kaküllü bir yanı kapatan saçı olan daha feminen saç kesimleri de moda. Owen Wilson saçlarına unisex bir şekil vermiş. Dikkat edin! Bu saç şeklini iş yerinizde de kullanacaksınız. Durum ne olursa olsun  rastalar, Iroquois veya saça kızılderili kabilesi veya başka motifler ile şekil verilmiş punk saç kesimleri zevk meselesidir.

Erkekler için saç şekillendirme Faydalı Araçlar

Saç kurutma makinesi ve tarağın yanı sıra bir erkeğin saç şekillendirme araçlarına saç fırçası da dahildir. Doğal kıllı fırça veya yuvarlak kıllı masaj fırçası, lastik veya ahşap kıllı bir fırça alın. Saç düzleştiricisi de erkekler için kullanışlı olabilir. Saçınıza ve saç derinize zarar vermemesi için saç düzleştiricisinin kaliteli olduğundan emin olun.
Bu arada fazla kalın kaşları cımbızla almak gerekir. Bu cımbızları da alkolle düzenli olarak dezenfekte etmelisiniz. Çok az wax veya jöle saçı deriye yakın tutacaktır.

Erkekler saçlarını şekillendirmek için doğru ürünlere ihtiyaç duyarlar.

 • Kısa saçlar en iyi jöle kullanılarak şekillendirilir. Jöle kısa saçlara yeterli tutuş gücünü sağlar. Jölenin miktarını doğru kullanmak çok önemlidir. Kirpi veya beton görünümü şu sıralar moda değil.
 • Saçlarınızın yumuşak düşmesini istiyorsanız wax veya pomat doğru seçim. Bu ürünler hoş bir koku verecektir.
 • Jöle uzun saçlar için uygun değildir çünkü uzun saçları sertleştirir ve şekil verilemez hale getirir.
 • Wax veya şekillendirici kremler doğal bir saç stili oluşturmaya yardım eder. Saçınıza jöle veya wax sürdükten sonra dikkatle spreyleyin. Saç spreyi tutuş sağlarken, saçlarınızı yağlı ve bakımsız da gösterebilir.

Azalan Saçlara Ne Yapmak Gerekir?

Saçlarınız dökülürken seçenekleriniz neler olabilir? Birçok genç erkek azalan saçlarıyla uğraşmak zorundadır. Saç çoğaltıcı ürünler ve saç ekimi olası çözümler gibi görünüyor. Fakat saç dökülmesiyle uğraşmanın en iyi ve basit yolu, usturayla kesilmiş saç kesimi veya kazıtmaktır. Bu sizi Bruce Willis gibi seksi gösterebilir. Karar vermeden önce saç stilistinize danışın ve yakın arkadaşlarınızın fikrini almaktan çekinmeyin.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...