Skip to Content

Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

Açıkçası sıkı veya kabarık bukleleri düzleştirmek biraz emek ister. Uygun teknik ve ürünlerle emeğinizin karşılığını alırsınız. Dağınık kabarık buklelerinizi fazla çaba harcamadan tüm arkadaşlarınızın hayranlık duyacağı hale nasıl getireceğinizi anlatacağız

Sıkı Bukleler için Ekstra Saç Bakımı

Kabarık saçlar ve sıkı bukleler genelde kurudur. Düz saçın aksine bukleler her türlü ekstra bakımı tel tel olmadan hızla absorbe ederler. Bu nedenle buklelerinize özel saç bakım ürünleri uygulayın. Bu bukle bakım ürünlerinin içerik maddeleri bukleleri düzleştirir ve parlaklık verir. Her şampuandan sonra bir durulama ürünü kullanmanızı tavsiye ederiz. Durulanmayan bir sprey kürü sabah koşuşturması arasında idealdir. Kıvırcık saçlarınıza haftada bir zengin bir maskeyle bakım yapmalısınız. 

Sıkı Buklelere Akılcı Şekiller

Vahşi bukleleri yola getirmek için ön şart doğru aletlere sahip olmaktır. Geniş çaplı başı bulunan yuvarlak fırçalar veya geniş çaplı ısıtılmış bigudiler veya Velcro bigudiler uygun aletlerdir. Bigudi kullanmak daha rahat olabilir. Saçlarınıza şekil vermeden önce buklelerinizin daha rahat şekle girebilmesi için durulanmayan bir sprey kürü uygulayın. Şekillendirme yardımcı ürününü kullandıktan sonra difüzör uç takılı fön makinesiyle tam olmasa da kurutun . Şimdi saçınızı yuvarlak bir fırça ile çekin veya bigudi kullanın. Saçınızı tamamen kurutun ve ondan sonra dikkatlice geniş dişli tarakla şekil verin.

Sıkı Buklelerin Kontrolünü Ele Almak

Brezilya’da bazı kadınların saçlarını düzleştirmek için ütü kullandığı söylenir. Isının vereceği ani hasar nedeniyle bu yöntemi tavsiye etmek aklımızın ucundan bile geçmez. Seramik yüzeyli modern düz maşalar eşit dağılan kontrollü bir ısı yayarlar ve bu nedenle ütüden daha saç dostudurlar. Düz maşanın özelliklerine bir de günümüzün iyonizasyon teknolojisi eklenince saçınız çok kısa sure içinde daha kaygan ve parlak olacaktır. Isı koruyucu bir sprey veya anti-frizz balsam uygulamayı unutmayın; bunlar saç çevresinde koruyucu bir ısı kalkanı oluştururlar. Bu çok önemli çünkü ısı hasarı minimuma indirgenmeli. Saçınızı sevdiğinizi biliyoruz. Bu nedenle günümüzün tüm ısı koruyucu özelliklerine rağmen her gün düz maşa kullanmak istemeyeceğinizden eminiz. 

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...