Skip to Content

Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

Yağlı saç derisine sahip kadınların saçlarını sık sık şampuanlamaları gerekir. Fakat kuru saç uçları bunu iyi bir tercih olmaktan çıkarır. En uygun çözüm tek adımda hem saç derisini temizleyen hem de saç uçlarına canlılık veren bir saç bakım ürünü kullanmaktır.
Çoğu uzun saçlı kadın yağlı saç derisinden ve bunun sonucunda saç uçlarının kurumasından muzdariptir. Saç derisi sık sık şampuanlanmaya ihtiyaç duyar; öte yandan saç uçları her şampuanlamadan sonra daha da kuru bir hale gelir ve kırılır. Yeni saç bakım ürünleri bu ikileme bir son veriyor.

Temiz Saç – Canlı Saç Uçları Çözümü

“İyi ifade edilen bir sorun yarı yarıya çözülmüş demektir” (Charles Kettering, mühendis ve mucit).
Günümüzde üretilen saç bakım ürünleri yağlı saç derisi ve kuru uçlar gibi karma saç sorunlarına sahip kadınlara yardım ediyor. Size iki strateji sunuyoruz:

 1. Yağlı saç derisini temizlerken ayn zamanda saç uçlarına da ekstra özen gösteren bir şampuan kullanabilirsiniz. Özel şampuanlar yağlı deriyi temizlerken içlerinde bulunan proteinli saç kremleri de saça yoğun bakım yapar. Son bir durulama ile saçlarınız yumuşak, parlak ve kolayca şekillendirilebilir bir hal alacak.
 1. İkinci strateji saç derisini aşırı yağdan (sebum) arındırarak tek taşla iki kuş vuran bir saç kremi kullanmaktır. Böylece saç uçlarınız yumuşak ve parlak görünürken saç deriniz de tertemiz olur. Tek adımlık saç bakım ürünleri ile aşırı yağlı saç derisini temizlemek ve kuru, kırılmış saç uçlarına bakım yapmak artık tek bir işlem içeriyor.

İkisi bir arada saç bakım ürünlerini kullanmak için yeterince zamanınızın bulunmadığı günler olabilir. Böyle durumlarda en iyi çözüm kuru şampuandır. Kuru şampuanı saç derinize ve saç diplerinize uygulayın ve bir havlu yardımıyla nazikçe ovun. Kısa bir uygulama süresinin ardından şampuanı fırçayla saçlarınızdan silkeleyin. İşte hazırsınız!

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...