Skip to Content

Yağlı Saçları Şekillendirmek

Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar. Yağlı saçlara bir şekil vermek çok zordur. Canlı olması gereken yerde saç, düz ve cansız durmaktadır. Yağlı saçınızın ihtiyaç duyduğu görünüşü kazanmasına yardım etmek istiyoruz.
Önce kötü haberi verelim: Yağlı saç kalıtsaldır. Şimdi iyi haberlere geçelim! Genelde kolay çözümler vardır. Çoğunlukla sadece saç derisi çok yağlıdır ve saçın kalan kısımları pek etkilenmez.

Saçı Yağdan Arındırmak

Yağlı saçlara çözümler kurutma kağıdı gibi işlemelidir. Kuru şampuanlar sebumu kurutmak için iyidir.Bir miktar kuru şampuanı saç köklerine doğru 30 cm uzaktan püskürtün. Saç derinize masaj yaparak uygulayın, iki dakika kadar bekleyin. Kuru şampuanı atabilmek için saçınızı fırçalayın. Kuru şampuan, sebum'a biraz karışacağından artık saçlarınız, saç derinize yapışmayacak.

Yağlı Saçlar İçin Canlı Duruş

Yağlı saç tel tel olur ve düzdür. Fakat ona daha çok hacim verebilir ve saç derisine yapışmasını engelleyebilirsiniz. Şekillendirme köpüğü veya şekillendirme spreyleri yağlı saçınıza bu şekilde bir hacim verebilir. İkisi de düzeltici ve saç yapısını güçlendirici maddeler içerir. Bu şekillendirme malzemelerindeki az miktardaki alkol de saç derisini yağdan arındırmaya yardımcı olur. Böyle ürünleri sadece saç kökleri çevresine uygulamanız gerektiğini unutmayın. Çoğu zaman saçınızın kalan kısımlarının yağdan arındırılması  gerekmez. Kakül ve perçemler, saçın kalan kısımlarına göre, daha yağlı görünürler.

Yağlı Saçlar Temizken Daha İyi Görünür.

Yıkadıktan sonra saçı iyice durulamak özellikle yağlı saçlar için çok önemlidir. Saç bakım ürünlerinden arta kalan parçalarla beraber kalan su damlaları, saçınızı daha da ağırlaştıracaktır. Sonuç ise cansız ve tel tel saçlardır. Genel bir kural olarak saç bakım ürünlerini uyguladığınız sürenin iki katı kadar sürede durulama yapmalısınız. Durulanan saç bakım ürünleri suyla tamamen saklanır, bu da pek iyi değildir. Saçınız şampuandan sonra tamamen tertemiz olmalıdır. Ayrıca şekillendirme cihazlarınızı da temizlemelisiniz. Fırçalar da haftalık olarak temizlenmelidir. Bukle ve düzleştirici ütüleri de temizleme alkolü ile temizlemelisiniz.

Yağlı Saç İçin Hafif Bakım

Günlük kullanılan şampuan, yağlı saçlarınız için neredeyse her şeyi sağlar. Yağlı saçlar için özel şampuan kullanmaya dikkat edin. Bu tarz şampuanlar, yağlı saçınızdaki tüm parçacıkları temizlemek için idealdir. Eğer saçınız uzunsa ve bir şekillendirici kullanmak istiyorsanız, kullanacağınız malzemeyi saçlarınızın uçlarında kullanmalısınız. Saç kökü çevresindeki şekillendiriciler saçınızı daha da yağlandırır. Saçınızı bu tür malzemelerle çok ağırlaştırmamaya dikkat edin. Özellikle hafif ürünleri tavsiye ediyoruz. Buna rağmen bu hafif ürünler bile sadece saç uçlarında kullanılmalıdır. Saçınızı, wax, jel veya şekillendirme kremi ile de ağırlaştırmamaya özen gösterin. Doğal tüylü fırçalar kullanmaya özen gösterin, plastik fırçalardansa bu tür doğal fırçalar saçınız için çok daha uygundur.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...