Skip to Content

Herkesin Başının Üstü ve Arkasında Kabarık Saç

Sık sık görürsünüz. Saçlar önden muhteşem görünüyor fakat arkası basık ise. Böyle bir cazibe eksikliği sizin için tarihe karışıyor. Başınızın üstünde ve arkasında muhteşem hacim elde etmek için verdiğimiz püf noktalarını takip edin yeter.
Kafatasınızın arkasının biçimi çok güzel ve saçlarınız hacimli bir şekilde muhteşem görünüyor. Bu cümle sizin kafatasınızı ve saçlarınızı tarif ediyorsa okumayı burada bırakın. Diğer yandan saçlarınız başınızın her iki yanına düzensiz bir şekilde düşüyor ve  saç deriniz göstermek istediğinizden fazla görünüyor olabilir. Bu cümle sizi ifade ediyorsa okumaya devam edin. Birkaç şekillendirme tüyosu ve doğru ürünler saçlarınızı doğru şekle koyacak ve saç derinizi güvenli bir şekilde saklayacak.

Muhteşem Kabartma Tekniklerini Öğrenin

Düz saçlar muhteşem saç şeklini alana kadar yardıma ihtiyaç duyarlar. Bu işlem kabartma fırçası yardımıyla çabucak yapılır. Doğal fırça kılı olan özel kabartma fırçası yardımıyla saç kabartma işlemi daha da kolay. Unutmayın: Saçınızın en üst kısmını kabartırken abartmayın. Yoksa saçlarınız darmadağınık bir pamuk şekeri görünümünü alır. Bir tarafı kapatan saç tutamlarınızı toplayıp saçı kontrollü bir şekilde en üstteki tutamların altından kabartmak daha iyi sonuç verecektir. Bir tarafı kapatan saçlarınızı arkaya tararken çok az saç spreyi kullanın. Küçük oyunlarınızı görünmez kılmak için saçınızı yaptıktan sonra üzerine biraz saç spreyi veya briyantin kullanın.

Saça Doğru Kıvrımı Verebilmek

Saç tutamlarınıza yumuşak bir tutuş gücü kazandırmak için saçınızı yuvarlak fırça veya mandallı büyük rulolarla şekillendirirseniz başınızın arka kısmı hemen muhteşem görünecektir. Daha fazla tutuş gücü için başınızın üstünde iki veya üç saç tutamın köklerine çok az köpük veya fön toniği sürün, sonra yuvarlak fırça veya rulolara sarın. Şimdi de saç kurutma makinesiyle bu sarılmış saç tutamlarına birkaç dakika sıcak hava tutun. Sarılı saçlarınızı beş dakikalığına soğumaya bırakın ve daha sonra fırçayı ve ruloları dikkatlice çıkarın. Sarılı saç tutamlarını kuvvetle fırçalamadan önce tekrar soğumaya bırakın. Daha fazla tutuş gücü için saç tutamlarının köklerine biraz daha sprey sıkın. 

Gölgeli Saç Tutamları Göz Dolduruyor

Saç stilistinizden başınızın üst ve arka kısmındaki birkaç ince tutama gölge yapmasını isteyin. Becerikli bir arkadaşınızın yardımıyla bunu evinizde de yapabilirsiniz. Bu gölgeler saçınızı biraz sertleştirir ve bu yüzden saç derinize yapışma ihtimali daha düşüktür. Böylece gür saç etkisi yaratır

Gerçekler Acıdır: Takma Saçlar İşe Yarıyor

Az saç varken muhteşem bir şekil veya gür saç etkisi yaratmak kolay değil. Gerçek saç cılız veya seyrekken ekleme saçlar hacim etkisi verebilir. Örneğin mevcut saça saç eklentisi yapılarak hacim elde edilebilir. Bu süreçte gerçek saç tutamları mevcut saça eklenir. Çıtçıtlı saç eklerini de deneyebilirsiniz. Firkete kullanarak başınızın üstü ve arkasındaki saçların en üst katmanı altında gerçek veya yapay saç tutamlarını bulundurabilirsiniz. Bu işlem, özelikle atkuyruğu saç stilleri için ideal bir kafa şekli oluşturur. Bu eklenen saç parçaları çene uzunluğunda bob saç kesimlerine yandan muhteşem bir görünüm verir.

Saç Kesimleri ve Oranlar

Başın üstü ve arkasındaki hacmi, saçınız uzun ve ağırken yakalamak zordur. Fakat, saç stilistiniz kısa veya omuz hizasındaki saçlarda birçok hile dener, böylece başınızın üst ve arka kısmında hacim illüzyonu oluşturur.

Katlı veya kat kat saç kesimi, başın üstü ve arka kısmında büyüleyici bir hacim yaratmanın en iyi yoludur. Görüldüğü gibi kısa saçlar daha hacimli görünür. Daha kısa, ek saçlar daha fazla hacim etkisi gösterir.  Birinci sınıf Birisaç stilistleri bu amaç için özel olarak tasarlanan makası kullanarak bir tarafı kapatan saçın altında bu destek tabakasını keseceklerdir. Uyarı: Bu teknik, ince telli saçlarda istenilen etkiyi vermez.Oranlar da daha kısa bob kesimleri için önemli rol oynar. Boyun etrafındaki dar  saç kısmı, en üstteki daha hacimli tabakanın şık etkisini vurgulayacaktır.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...