Skip to Content

Bukleli Saç Stillerini Elde Etme Yolları

İster romantik, ister şık, ister trend saç stilini tercih edin, bukleler bunun bir parçası olacaktır. Büyük tasarımcıların modelleri bunu podyumlarda kanıtlıyor. Sarah Jessica Parker veya Nicole Kidman gibi starların bukleli saç stilleri de buklelerin trend ve büyüleyici olduğunu gösteriyor. Aşağıda bukle elde etmenin en önemli kurallarını bulabilirsiniz. Her seferinde mükemmel sonuç alacaksınız.

Bukleli Saç
Getty Images
Bukleli Saçlar – tabiat en iyisini yapar!

Buklelerle ilk deneyimleri birçok kadını dehşete düşürür. 14 yaşında yumuşak dalgalar hayal ederken saç stilisti ile “çok hafif perma”dan bahsetmişken birkaç saat sonra salondan kaniş köpeği gibi çıkmışlardır. Permalar kuruyken sıradan görünürdü. Asıl kabus ilk yıkamadan sonra başlardı. Permalı saçta dalga yapma zorluklarından sonra çok az bir nem bile dalgaları, kıvırcık düğümler 

haline getirmeye yeterdi. En fazla üç haftadan sonra saçlar tekrar düzleşmeye  başlardı. Saça verdiği zarardan hiç bahsetmeyelim.

Bukleler Kalıcı Olacak Mı? Permalar bugün çok daha hafif.

Permalar geri geliyor. Şeker türevli veya amino asitli yeni formüller daha hafif bukleler oluşturur ve saçınızda çok sert durmaz. Günümüz permaları küçük lüleler, bol ve sıkı bukleler elde etmeye olanak tanır. Fakat, kimya size hafif, bol dalgalar elde etmenize yardımcı olamıyor. Düz saç, herhangi bir dalgalı şekil vermek için (çapı 2 cm’den az olmak kaydıyla) küçük perma rulolarına oldukça sıkı bir şekilde sarılmalıdır. Kuruyunca yumuşak dalgalardan ziyade bukleler oluşacaktır. Permalı saçları hafif büyük dalgalara dönüştürmek için saçı büyük saç bigudilerine sarmaktan veya büyük yuvarlak fırça ile fönlemekten başka çare yok gibi. 

Buklelere Evet – Kimyasala Hayır

Bugün saçlarınızın dalgalı- yarın düz olmasını istiyorsanız rulolar, kağıt bigudiler veya maşalar gibi geçici çözümleri tercih etmelisiniz. Velcro ruloları daha kullanışlıdır çünkü saçta ek tutucular olmadan durabilirler. Piyasada bulunan Velcro rulolarının çoğunun çapı 1,5 ila 7 cm arasındadır. Küçük bukleler veya zengin görünümlü dalgalar elde etmek için bunları kullanabilirsiniz. Kadife yüzeyli ısıtmalı rulolar da çok kullanışlıdır. Takılır, saça sarılır ve firkete ile tutturulurlar. Sonra soğumaya bırakılır. Kağıt bigudiler esnek köpükten yapılmıştır. Küçük lüleler ve sıkı bukleler elde etmek için idealdir. En hafif dalgalardan en küçük buklelere kadar tüm bukleler maşa yardımıyla elde edilebilir.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...