Skip to Content

Çabuk ve Kolay Şekillendirme – Saçınızı Hemen Şekillendirin

Sabah akşam her zaman telaşımız var. Yine de saçların muhteşem görünmesi gerekiyor. Sizlere, saçları şampuanlamadan, fön makinesini ayrıntılı bir şekilde kullanmadan veya komplike şekillendirmeler olmadan müthiş bir saç stili için beş favori püf noktası sunuyoruz.

1. Püf Noktası: Tamamen Yepyeni

Saçlarınız müthiş görünüyor fakat köklere yakın yerlerde biraz yağ sorunu mu var? Merak etmeyin, şampuanlamak tek çözüm değil. Onun yerine saç derisine yakın olan saçlara biraz alkollü şekillendirme köpüğünden sürün ve fön fırçası kullanarak saçlarınızı fönleyin. Kururken parmaklarınızı saç derinize yakın kısa saçlarda gezdirmek de ayrıca uygun bir çözüm. Fön köpüğündeki alkol saçlarınızı hafifçe kurutacaktır, bu da köklere yakın yağlı saçlarla mücadelede idealdir. Diğer bir çözüm de her iki elinizle saç derinize bebek veya vücut pudrası ile hafifçe masaj yapmaktır. Grimsi pudra kalıntılarından kurtulduktan sonra saçınızı iyice fırçalamanız gerekmektedir. Tozun kurutma etkisi vardır ve saçı yeni yıkanmış gibi yapar. 

2. Püf Noktası: Saçlarınıza Kolayca Şekil Verin

Sabah aynada saçlarınıza baktığınızda tüm saçlarınızı havalanmış olarak mı görüyorsunuz? Bu saç da nerden çıktı? O zaman saçınızın yatıştırılmaya ihtiyacı var demektir. Saçınıza biraz şekillendirici tonik sıkın veya uzun ve kuru saçlar için durulanmayan sprey şekillendirici kullanın. Daha sonra büyük yuvarlak bir fırça kullanarak saçınızı şekillendirin. Şekillendirici tonik veya sprey şekillendirici yerine normal musluk suyu da kullanabilirsiniz. Met.Metod her halükarda işe yarar. Saçınızı ıslanmaktan korumak ve uzun bir fönleme sürecini önlemek amacıyla köklerden uçlara doğru ıslak tarak ile saçlarınızı nemlendirmek en iyisidir. Tarağı suya tuttuktan sonra saçınızı tarayınız. 

3. Püf Noktası: Sıcak Rulo

Saçınız bir gecede canlılığını kaybeder ve saç derinize yapışmaya başlar. Isıtmalı rulolar saçınıza yeni bir hayat ve hacim verir hem de hemen hemen hiç zamanınızı almadan. Önceden ısıtılmış ruloları kuru saçınıza sarın ve sabah dişlerinizi fırçalarken veya kahvenizi yudumlarken bekletin. On dakika sonra ruloları çıkarabilirsiniz. Soğumuş saçı kısa süreliğine fırçalayın ve isteğe bağlı olarak sprey sıkın. İşte tamam!

4. Püf Noktası: Gerçek Uyanış

Jöle veya wax’lı jöle kullanılarak kısa saç kesimini canlandırmak oldukça basit. Fakat, artık jöle kullanmayın. Bu, saçınızın fırça kılı kadar sertleşmesine neden olur. Daha fazla jöle kullanmaktansa kısa saçınıza doğru şekli verebilmek için ıslak ellerinizi kullanın. 

5. Püf Noktası: Ağırlık mı Hacim mi

Köpük veya saç spreyi kullanarak saçınızı şekillendirdiyseniz öncelikle kullanılan ürünleri saçınızdan fırçayla çıkarın. Ancak o zaman saçınız yeni şekillendirici ürünleri kullanmaya hazırdır. Saçınızda aşırı derecede şekillendirici ürün bırakmak saçınıza ağırlık yapar ve saçınızın ışıltısını alır.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...