Skip to Content

Daha fazla saç hacmi– Bir inşa projesi

Hemen hemen herkes daha fazla saçı olsun ister. Çoğu kadın bu nedenle saçlarına daha fazla hacim vermek için neredeyse her şeyi dener. Biraz uzmanlıkla saçınız ince ve düz olsa dahi en güzel saç stillerini yaratabilirsiniz. 

Hacimlendirme
Hacimlendirici ürünler saç tipinize ve saç bakım ihtiyaçlarınıza uygun olmalı.

İnce telli saça sahip kadınların sorunu ikiye katlanır. Saçları incedir ve zayıf bir yapısı vardır. Yüzeye nispeten alt kısımları (özellikle uçları) kurumaya daha fazla eğilimli olan ince saçlar çevre etkisiyle kolayca zarar görebilirler ve hemen yıkanmamış (diplerde) desteksiz bir görünüm alırlar. Ayrıca saçlar zayıf ve desteksiz olduğu için uygun olmayan bakım ürünler saçı derhal aşağı çeker ve yassılaştırır. Bu nedenle uygun bakım ürünlerini kullanmak şarttır; bunlar bu özel saç tipine uyarlanmış ve daha fazla hacim yaratmak üzere tasarlanmıştır. Aşağıdaki bilgilendirme kutusunda bu tip saçlar için en uygun sonuçları nasıl elde edeceğinizle ilgili bazı profesyonel tavsiyeler bulacaksınız.

Bu bağlamda birçok kadının saçlarını çok kolayca “ince” olarak klasifiye etmesi de ilginçtir. Saç stilistleri sıklıkla “düz” ile “ince” kelimelerinin aynı anlamda kullanıldığını görmektedirler. Hiçbir durulama ürünü, sprey ve şekillendirme numarası istenen sonucu vermediği zaman yeni bir değerlendirme yapma zamanı gelmiş demektir. Profesyonel bir saç analizi her şeye açıklık kazandıracaktır.

Daha fazla hacim: Yedi Profesyonel Numara

 • İnce saçlar için tüm ürünlerin kullanımında değişmez kural: Daha az daha iyidir!
 • Şampuan saçın tüm kısımlarını etkilediği için ince saç için her zaman hacimlendirici şampuan kullanın.
 • Saç bakım losyonu kullanmadan saçları açmak sık sık imkansız hale gelir. Bu saç kökünde var olan hacmin de sonu olabilir. Bunun olmaması için uçlara saç kremi uygulayabilirsiniz.
 • İnce saç hemen yağlanır ve saç hacmi hızla kaybolmaya eğilimlidir. Bu nedenle her gün şampuanlama ve şekil verme uygundur. İyi bir pudra şampuanınız varsa arada bir iki gün atlayabilirsiniz. Pudra nemi ve yağı alır, saç diplerindeki parlaklığı azaltır ve daha fazla hacim sağlar.
 • Saç bakım profesyonelleri ince saçlar için en etkili güzellik numaralarını bilir, örneğin saça gölge atabilirler. Saç tutamlarının rengini açmak, saç yüzeyini kalınlaştırır ve daha fazla saç hacmine yol açar. Gölgelerin kendisi de görsel zenginlik katarak daha fazla hacim görüntüsüne katkıda bulunurlar.
 • Saçlarınızı her sefer ayrı yerden ayırmak da daha fazla hacim yaratmanın bir başka yoludur. Bir santimetre mesafe bile saç köklerini yeni bir pozisyona sokarak saç diplerine dolgunluk verir.
 • Silikon içeren sıvılar sihirli eliksirlerdir, saça anında parlaklık verirler. Hedefe odaklanmış bir şekilde ve sadece bazı tutamlara ve uçlara az olarak uygulanması şartıyla ince saçlar için de kullanılabilirler. Bu aşağıya doğru ağırlaştırmadan saçınızda en parlak ışıltı etkisini yaratır. 
İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...