Skip to Content

Saç Stilistinize Ne İstediğinizi Nasıl Anlatırsınız?

Saç stilistinize nasıl bir saç kesimi istediğinizi anlatmak ve doğru mesajı vermek her zaman kolay değildir. İstediğiniz saç stilini elde edebilmek için çok geç olmadan saç stilistinizle olan iletişim problemlerinizi halletmenizi öneririz.

1. Püf Noktası: Saç stilistinize gösterecek materyal getirin.

Bir resim binlerce kelimeye bedeldir. Bir dergide veya başka bir yayında istediğiniz saç stilini bulmuş olabilirsiniz. Bu resmi bir sonraki görüşmenizde saç stilistinize getirin. Bu materyaller, saç stilinin önden, arkadan ve yandan görüntüleri varsa veya benzer saç stillerinin diğer resimleri de varsa daha faydalı olacaktır. Saç stilistiniz o saç stilinin size uymadığını düşünecek olursa alternatif önerebilir.

2. Püf Noktası: İstediğiniz saç stili hakkında saç stilistinizle konuşun.

Yeni bir saç stilistine ilk defa gittiğinizde saçınızı şekillendirmek için ne kadar zamanınız olduğunu belirtin. Sabahları aceleniz mi var yoksa yıka ve çık saç stili mi istiyorsunuz? Saçlarınızı bazen kendi halinde mi kurumaya bırakıyorsunuz yoksa fön makinesi, yuvarlak fırça ve şekillendirici ürünler kullanma konusunda becerikli misiniz? Yaşam stiliniz hakkında konuşun, çalışma ortamınız tutucu mu yoksa uçuk bir yer mi belirtin. Kişiliğinizin ve yaşam stilinizin özelliklerini yansıtan bir şekilde giyinmelisiniz. İşte bunlar saç stilistinize tercihleriniz ve saç stilinin tüm imajınıza uygun düşüp düşmeyeceği hakkında fikir verir. Ne olursa olsun saç stilistinizin neyi sevmediğinizi bildiğinden emin olun.

Saç stilinizde büyük bir değişim yapmak isterseniz randevudan önce danışma talebinde bulunun. Yoksa saç stilistinizin bir sonraki randevu için zamanı olmayabilir.

3. Püf Noktası: Saç stilistinize kesin talimatlar verin.

Saçınızın biraz daha kısa olmasını istiyorsanız ne kadar kısa istediğinizi tam olarak söyleyin. Saçı ne kadar kısaltmasını istediğinizi parmaklarınızı kullanarak gösterin. “Bundan daha kısa olsun, bundan da kısa olmasın” deyin.  “Sadece uçlarından aldırmak istiyorum” gibi farklı şekillerde yorumlanabilecek ifadeler kullanmayın.

4. Püf Noktası: Üzülmektense emin olun: Soru Sorun.

Saç stilistinizle birbirinizi henüz tanımıyorsanız saç stilistinizin uygun gördüğü şekilde saçınızı kesmesine izin vermeyin. Ne kadar kesmek istediğini önceden sorun. Saç stilistinizin önerileri size bir anlam ifade etmediyse veya bahsettiği saç stili veya metot fikir vermediyse sorular sorun veya planladığı saç stilinin resmini göstermesini isteyin.

5. Püf Noktası: Gözlerinizi makastan ayırmayın.

Zor bir günden sonra dinlenmek isteseniz de saç stilistinizin ne yaptığını dikkatlice izleyin. Herhangi bir şey hakkında kendinizi rahatsız hissediyorsanız dile getirin ki saç stilistinizin değişiklik yapmaya zamanı olsun. İyi bir saç stilisti katılımınıza olumlu tepki verir ve isteklerinizi göz önüne alır. Uygunsuz veya huysuz bir şekilde tepki verirse ve gerçekten rahatsız olduysanız itiraz edebilirsiniz. Her şeye rağmen saç da sizin, para da sizin. Do Arkadaşça fakat net olun, bir şeyler ters giderse randevuyu bitirin. Normalde başarısız sonuçlara para ödenmez. Saç stilistleri kötü ünle anılmak istemezler.

6. Püf Noktası: Şekillendirme Ürünleri

Saç bakım ürünleri hakkında saç stilistinize danışın. Saç yapınıza ve istediğiniz stile uyan ürünleri bir araya koyabilir. Tabii ki saç stilistinizle en beğendiğiniz ürünler ve bunların nasıl kullanıldığı ile ilgili de konuşmalısınız. Size vereceği püf noktalarını görünce şaşırabilirsiniz.

7. Püf Noktası: Dürüst Olun.

Dürüstlük sizin yararınıza! Kuaföre gittikten birkaç gün sonra yeni saç stilinizi şekillendiremeyebilirsiniz. Kuaföre gittikten birkaç gün sonra bile saç stilistinizin çıkardığı işten şikayetçi olabilirsiniz. Bir telefon görüşmesi bu  durumda en iyi adım olacaktır. İyi bir saç stilistisaç kesimini ücretsiz olarak düzeltir.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...