Skip to Content

Anti-Aging Stratejisi Olarak Saç Rengi: Estetik Yerine Yeni Bir Saç Stili

30. yaşınızın üstünden bir süre geçti ancak hala enerjik ve genç görünmek oldukça büyük anlam ifade ediyor. Saçlarınızda yapacağınız yumuşak bir ışıklandırma bunu elde etmenin doğru yolu olabilir.

Genç saç rengi
Genç bir saç rengi sizi hissettiğiniz yaşta gösterir.

İnsanlar sarı saç rengini gençlerle diğer saç renklerinden daha fazla ilişkilendirir. Belli ki tabiat açık sarı saç rengini oldukça genç insanlara ayırmış. Açık sarı saçlar yıllar geçtikçe birkaç ton koyulaşıyor. Fakat daha açık saç rengi gençlik iksiri değil, sizi de daha genç göstermeyecek. Yeni bir saç renginin bizi şımartması ve daha genç göstermesi için doğal görünmesi gerekir. 70 yaşındaki insanda ışıl ışıl beyaz dişler nasıl yapay duruyorsa platin sarısı da yaşlandıkça büyüsünü kaybedecektir.

Belirgin kontrastlardan kaçınmak anti-aging stratejilerinde temel kuraldır. Koyu siyaha boyanmış ve çok düz kaküllü bir bob stilinde kesilmiş saçlar sizi 20’li yaşlarınıza tekrar götürebilir. Oralarda bir yerde sihirli bir çizgi var, onu aşınca bu stil havalı değil de aksine sert görünüyor. Saç renginin bizi genç göstermesinin tek yolu ten rengimize uymasıdır.

Genç Saç Renkleri: Saç Renginizle Gençleşme Yolları

 • İki saç tonu arasında karar vermeye çalışıyorsanız ve saçlarınız zaten orta tonlarda sarı veya daha açık bir renk değilse daha açık olan rengi seçin. Açık saç renkleri tene koyu renklerden daha çok gider.
 • Tüm küllü sarı tonları genç bir görünüm yaratmakta işe yarar. Bu renk tonu kırmızı lekelere karşı denge oluşturur, yüzünüzdeki çizgileri yumuşatır ve ilk defa çıkan beyazlarınızın arasına karışır.
 • Ayrıca saç kesimi de uygun olmalıdır. En uygun saç stilleri saçlarınızın kolayca hareket etmesine ve tutamların tek tek yüzünüze düşmesine olanak tanır. Bu da canlı bir etki oluşturur ve yüz için kısa saçın uzamış hali veya sıkı bir şekilde toplanmış saçtan daha yumuşak bir ifade oluşturur.
 • Saçın yumuşak ve doğal özelliklerini korumak için losyon, saç köpüğü, köpük ve sprey kullanın.

Genç saç rengi: Tuzaklara Düşmeyin

 • Yaşlanmanın izleriyle savaşmak için saçlarınızı kızıla boyamanın görmezden gelinemeyen üç dezavantajı vardır. İlk olarak kızıl renk tene yansır ve soluk cilt ve kırmızı lekeleri ön plana çıkarır. İkinci olarak ise kırmızı pigmentler gri saçlara çok uymayacaktır. Saçların eşit olarak boyanması için boyama çok yoğun bir şekilde yapılmalıdır. Üçüncü ve son olarak doğal kızıl saç o kadar narindir ki bu seçenek genç görünmek adına devamlı ilgi çeker.
 • Siyah saç soluk tenliler için gözü rahatsız edici bir seçenektir, yüzdeki her detayı gösterme eğilimi gösterir. Siyah saçlar en küçük bir kırışıklığı bile gözler önüne serer.
 • Çiğ, kraliyet mavisi sentetik gölgeler veya benzer şekilde göze çarpan detaylar hareketli ve cesur bir kişiliğin yansımasıdır. Fakat bunlar kimseyi daha genç göstermez. Daha genç görünme vaatleriyle reklamları yapılır. Bu kadar cüretli bir ayrımcılık da herkese göre değildir.
İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...