Skip to Content

Saçınızı Hacimlendirmek – İşte yapılışı!

Neredeyse iki kadından biri (yüzde 48) saçlarının daha hacimli olmasını istiyor. Siz de onlardan biri misiniz? Merak etmeyin, size yardım edeceğiz. Saçınız zayıf veya cansız olsa bile çözümümüz var. Hem saç kurutma makinesi ve rulolar yardımıyla saçınıza gerçek bir canlılık verecek  hem de doğru bakım ve şekillendirme ürünleri hakkında sırrımızı sizinle paylaşacağız.

Saçınızı Hacimlendirmek
Hacim artık çok uzak değil!

Monotonluk burada sona eriyor. Zayıf ve cansız saçlar için özel bakım serileri saçlarınızı gürleştirmenize yardım edecek.Kolajen kompleksi içeren şampuan, durulama ürünleri ve losyonlar saç derinize yakın saçınıza kuvvet verecek ve hemen daha hacimli bir görünüm sağlayacak. Silikonsuz saç bakım formülleri kullanmak saçınızı tekrar cansızlaştırmaktan korur.

En iyi sonuç için saçınızı fönlemeden önce alkolsüz bir köpük kullanınız. Bu işlem saçınızı kurutmadan hacim verecektir. Saçlarınızı havluyla basitçe kurulayın ve tenis topu büyüklüğünde köpüğü uygulayın. Saçınız uzunda köpüğü sadece kafa derinize yakın saçlara uygulayın.

Saçınızı akışının tersine fönlemek hacim verir.

Gür saçın en iyi dostları, iyi bir fön makinesi ve düzgün bir fırçadır. Saç kurutma makinenizin orta ayarını kullanarak saçınızı hafif nemli oluncaya kadar kurutun. Difüzör etkili bir saç kurutma makinesi bukleli saçlar için daha iyi olacaktır.  Saç kurutma makinesini saçlarınıza küçük daireler halinde başınıza en yakın derecede tutun. Yuvarlak saç fırçası, uzun düz saçlara hacim verir.

Öncelikle saçınızın en üst tabakasını toplayın ve başınızın üstünde bir tokayla tutturun. Tutamlara sıcak hava tutarken yuvarlak fırça ile saçınızın alt kısımlarını fırçalamaya başlayın. Fırçayı bir müddet saçınızda bırakarak stilinize son dokunuşu yapın. Saçlarınızı soğumaya bırakın ve şeklini bozmadan fırçayı saçınızdan çıkarın. Saçınızın üst kısmını şekillendirmek için de aynı tekniği kullanın.

Gür Saç: Uzmanlardan Altı Püf Noktası:

 • Saçlarınızı aşağı doğru sarkıtarak fönlemeyin. Bu işlem şekillendirilemeyen ve cılız saçlara yol açar. Başınızı yan taraflara doğru eğerek ve saçınızı paddle saç fırçası yardımıyla fönleyerek daha iyi sonuçlar çıkarabilirsiniz.
 • Ara sıra saçınızı ters taraftan ayırın. Bu işlem, saçınıza hemen hacim kazandıracaktır.
 • Saç spreyini tüm saça sıkmak yerine tutam tutam ve alltan sıkarsanız daha çok hacim verir.
 • Isıtmalı rulolar saçınızı birden gürleştirir. Saçınıza hacim vermek için büyük rulolar kullanmayı unutmayın. Rulolar küçüldükçe daha fazla bukle olması muhtemeldir.
 • Yuvarlak fırça başının yeterince büyük olduğundan emin olunuz. Fırçanın kılları sarılı saçınızı hafifçe genişletecek. Bu teknik saçınıza hem hacim hem de parlaklık verecek.
 • Jöle ve wax gibi saç yapısını şekillendirici ürünleri temkinli bir şekilde kullanın. Ayrıca bu ürünleri saçınızın üst kısmına koymaktansa tüm saça uygulamanız tavsiye olunur.
İlgili Makaleler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...