Skip to Content

Saçınıza Hacim Kazandırın

Birkaç basit dokunuşla tüm saçınıza, saç diplerinize veya saç uçlarınıza harika bir hacim kazandırarak saçınıza canlı ve hareketli bir görünüm verebilirsiniz. Hacimli bir görünüm özellikle de toplu, kabarık veya benzeri saç modellerini oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Size hacimli saç stilleri göstereceğiz
Pek çok kadın daha gür saçlara sahip olmak ister. Saçları normal gürlükte olsa dahi daha hareketli bir görünüm veya daha fazla hacim arzu ederler. Bazen bazı şeylerin fazlası zarar değildir. Saçınızı hayallerinizdeki zengin ve hareketli dokuya nasıl kavuşturabileceğinizi göstereceğiz.

Hacimlendirici Pudra – Gür Görünümlü Saçların Sırrı

Gür bir görünüme sahip saçların çoğunun sırrı hacimlendirici pudrada gizlidir. Oyuncu Felicity Jones ekstra hacim gücü için bol miktarda hacimlendirici pudra kullanıyor.

Hacimlendirici Saç Şekillendirme: Saçınız yeterince hareketli görünmüyorsa saçın köklere yakın bölümlerine az miktarda hacimlendirici pudra uygulayın. Hacimlendirici pudranın içinde eşit bir biçimde dağılmış olan mikro bileşenler saçınızı kabartıp saç derinizde bulunan yağın bir kısmını emer. Bu da saçınıza canlı bir görünüm verir ve gün içinde çok daha kolay şekil almasını sağlar.

Topuz için Ekstra Hacim

Elizabeth Olsen hacimli bir topuz kullanıyor.

Elizabeth Olsen uzun ve sarı saçlarını çoğu zaman açık bırakmayı tercih ediyor ve saçına fazladan hacim vermiyor. Fakat zaman zaman hacimli topuzlarla izleyenleri şaşırtıyor.

Saç Şekillendirme Tavsiyesi: Topuzunuza ekstra hacim kazandırmak için saç süngeri kullanın. Saç süngerleri çeşitli boylarda ve renklerde üretilir. Süngeri kolayca gizleyebilmek için renginin doğal saç renginize olabildiğince yakın olmasına dikkat edin. Saçınız süngeri tamamen kapatmalıdır. Bu noktayı aklınızda bulundurduğunuz sürece istediğiniz boyda sünger kullanabilirsiniz. Büyük süngerler saça hacimli bir görünüm kazandırarak şık bir topuz yaratmanızı sağlayabilir.

Aşağıda topuzu nasıl oluşturabileceğinizi anlatacağız:

Saç Süngeri Kullanarak Topuz Yapmak için Adım Adım Talimatlar

 1. Saçınızı geriye doğru tarayın ve at kuyruğu yapın.
 2. At kuyruğunu saç süngerinin içinden geçirin.
 3. Saçı süngerin etrafına eşit bir biçimde dağıtın ve büyük bir lastik toka ile sabitleyin.
 4. At kuyruğunun uçları lastik tokadan dışarı taşacaktır. Bu uçları topuzun etrafına dolayın ve firketelerle sabitleyin. Topuzun kusursuz görünmesi gerekmez.

Kabarık Saçlar için Ekstra Hacim

Jaimie Alexander saçlarının üst kısmını kabartarak hacimli bir görünüm elde ediyor.

Jaimie Alexander yeni kısa saç kesimini iyi değerlendiriyor. Üst kısmı kabartılmış saçları stiline beklenmedik bir hacim ve kadınsı bir hava katıyor. Bu görünüm oyuncunun kasik yüz hatları, makyajı ve küpeleri ile daha da vurgulu bir hal alıyor.

Bu kabarık saç modelini nasıl oluşturabileceğinizi anlatacağız:

Kabarık Stil için Adım Adım Talimatlar

 1. Elinize yaklaşık olarak tenis topu büyüklüğünde bir miktar saç şekillendirici köpük alın ve alnınızdan başınızın tepesine kadar uzanan saçı ayırın. Ayırdığınız bu saç tutamını kabartacaksınız.
 2. Kabartmak için gerekli hacmi kazanmak üzere saçın üst kısmını yukarıya doğru tarayarak saç kurutma makinesi ile kurutun.
 3. Saça hacim kazandırdıktan sonra başınızın arka tarafına saç spreyi uygulayın ve saçınızı hafifçe dağıtın.
 4. Saçınızın üst kısmını kabartın ve uçlarını içe doğru kıvırarak firketelerle sabitleyin.
 5. Uzun süreli kullanım için saç spreyi uygulayın.

Saçı Kıvırarak Hacim Kazanmak

Olson kardeşler Ashley ve Mary-Kate ortadan ayrılmış, dağınık saç stillerini tercih ediyorlar. Burada bizi biraz daha değişik bir görünümle şaşırtıyorlar. Dağınık, sarı bukleleri oldukça hacimli bir görünüme sahip. Bukleler saça hareket kazandırıyor ve daha hacimli bir görünümveriyor.

İlgili Makaleler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...