Skip to Content

Sizin Saç Bakımı Stiliniz Ne?

Çoğu insan yıllar içinde kendi isteklerine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli saç bakım yöntemleri geliştirir. Bazıları günlük programlarında çok fazla yer kaplamayacak basit yöntemler tercih ederler; bazıları ise eğlenceli ve deneysel yöntemler kullanarak daha özenli ve yaratıcı bir rutin uygularlar.
Doğru saç bakımı, günlük hayatın gerekliliklerine ve hayatta önemli olan küçük zevkleri nasıl bulduğunuza uygun bir tavır geliştirmekle başlar. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olmak, saç bakımı yöntemlerinizi oluştururken kişisel tercihlerinizi ve beklentilerinizi hesaba katmanız kadar önemli değildir. İsterseniz sabit bir rutin uygulayabilir, isterseniz esnekliğe ve deneyselliğe imkan bırakabilirsiniz. Kişisel tarzınız ne olursa olsun saç bakım yöntemlerinizi geliştirmenin yeni yollarını bulmak her zaman mümkündür. Bu stratejilerden bazılarını anlatacağız.

Minimalist

Minimalistler az sayıda bakım ürünü kullanırlar ve saç bakımına olabildiğince az vakit ayırırlar. “Az daha fazladır” düşüncesiyle hareket eden minimalistler zamandan da paradan da tasarruf etmek isterler. İyi bir şampuan saçlarınızı ve saç derinizi sağlıklı ve güzel tutmaya yetiyorken neden daha fazla ürün alasınız ki?

Saç Bakımı Tavsiyeleri: Minimalistler hiç değilse saç kremi kullanmayı ve arada bir saç tedavisi uygulamayı düşünebilirler. Bu tür ürünlerin içinde bulunan maddeler saça ihtiyacı olan bakımı sağlar ve onu doğal etkilerden korur. Modern, hazır ürünler etkilidir ve hızlıca uygulanabilir. Bu ürünlerin özellikleri minimalistleri memnun edecektir.

Pragmatist

Pragmatist saç sorunlarının farkındadır ama onları çözmeye pek çaba harcamaz. Pratik çözümlere odaklanır. Saç bakımına karşı sağlıklı bir tutuma sahiptir. Çekici bir saç rengine ve hacimli saçlara sahip olmak onun için önemlidir. Pragmatistler çözüm odaklı düşünürler ve saç bakımı seçimlerinin uzun vadeli etkilerini pek hesaba katmazlar.

Peki hızlı çözümlere odaklanmak mantıklı mı? Saçlar bir süre çekici ve sağlıklı görünse de, düzgün bir bakım uygulanmadığı için kırılma ve kuruluk gibi sorunların ortaya çıkması an meselesi olabilir.

Saç Bakımı Tavsiyeleri: Saç bakımı konusunda pragmatik davranan bir insansanız, zaman içinde biriken stresin yol açtığı çeşitli saç sorunlarına karşı etkili bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Pragmatik insanlar deneme yanılma yöntemini uygulamaya açıktırlar. Saç bakımı alışkanlıklarını en ideal hale getirecek yeni ürünler denemek de onların bu tavrına uygundur; ancak deal sonuçları almak için en iyi saç bakımı ürünlerini bile düzenli olarak kullanmak şarttır.

Saç Bakımı Uzmanı

Saç bakımı uzmanları saçlarını çeşit çeşit, özel ve hatta egzotik saç kremleriyle ve diğer ürünlerle şımartmaktan hoşlanırlar. Saç bakım ürünlerinin bileşenleri onlar için büyük merak konusudur. Yeni ve daha iyi ürünler aramak saç bakımı uzmanları için heyecan vericidir. Uzmanlar özenle, ısrarla ve bir sonraki deney için her zaman hazır olarak kendileri için en uygun olan saç bakımı yöntemlerini bulurlar.

Piyasadaki her ürünü denemeli misiniz? Aslında, olumlu sonuç alınan ürünleri düzgün bir biçimde kullanmak daha önemlidir. En önemlisi, bir ürünün içinde bulunan bir madde ne kadar kıymetli olsa da, uygulamayı düzgün yapmak güzel saçlara sahip olmak için şarttır.

Saç Bakımı Tavsiyeleri: “Saç Bakımı Uzmanı” unvanını almak zaman ve emek ister. Hızlı etki gösteren ve saçı çabuk şekillendiren ürünler hem amatör hem de deneyimli saç bakımı uzmanları için uygun tercihtir.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...