Skip to Content

Püf Noktaları ve Tüyolar: İnce Saça Şekillendirerek Hacim Vermek


İnce veya ince telli saçları şekillendirmek çok zordur. Saç yapınızı oluşturmada akıllı püf noktaları ve tüyolar size yardımcı olacaktır. Muhteşem sonuçlar alacağınız şekillendirme ve fönleme tavsiyelerimizi okuyun. 
İnce telli saçlar kendiliğinden az veya ince değildir. Sorun her bir saçın kalınlığında olabilir. İnce telli saçlar normal veya güçlü saçlardan yaklaşık 2 milimetre daha incedir. Saç teli sayısı normal olsa da saçınız hala ince görünebilir. Saç rengine bağlı olarak ince görünümüne rağmen saçınız çok olabilir. Sarışınların başında ortalama 150.000 civarı saç teli varken çoğu koyu renkli saçlı kadının başında sadece 100.000 civarı saç teli vardır. Saçlarınız ince görünüyorsa yapı oluşturmak için hassas yöntemler kullanmalı ve özellikle saçınızı fönlerken dikkat etmelisiniz.
İnce veya İnce Telli Saçlar için Nazik Hassas Bakım
Yeni yıkanmış saçınızı fönlemeden önce havluya turban şeklinde sarmalı ve iyice kurumasını beklemelisiniz. Saçınızı asla havluyla ovalayarak kurulamamalısınız; bu saçınızın dış tabakalarına zarar verir. Havluyla kuruttuğunuz saçınızı geniş dişli bir tarak kullanarak açın. Saçınızı açarken saç tutamlarını çekmeden kök kısmından tutmaya dikkat edin. Ancak ondan sonra saçınızı fönlemeye geçebilirsiniz. Fön makinesini aşırı mevzi ısınmayı önlemek için orta sıcaklığa ayarlayın
İnce veya İnce Telli Saçların Harekete İhtiyacı var
Zayıf saçlar kök kısmına biraz hareket verince derhal canlanır. Saçınızı fönlemeden önce az bir miktar şekillendirme köpüğü veya şekillendirme spreyini sadece saçınızın kök kısmına uygulayın. Şimdi yassı düz bir fırçayla saçınızı kurutmaya başlayabilirsiniz. Fön makinesini kullanırken başınızı hafif yan tutun ve düz fırçayla saçınızı tersine doğru fırçalayın. Birkaç fırça vuruşundan sonra aynı şeyi diğer yöne fırçalayarak da uygulayın.  Son olarak saçınızı öne doğru fırçalayıp fönlerken başınızı hafif öne eğin. Saçınız düz fırçayla fırçalanmayacak kadar kısaysa fönleme sırasında saç tutamlarını başınızdan tek tek kaldırabilirsiniz veya saç tutamlarını birleştirip fönle ısıtabilirsiniz. Daha sonra saç tutamlarının soğumasını bekleyin. Bu yöntemler saçlarınıza köklerinden itibaren bir canlılık ve hareket verecektir.
 İnce veya İnce Telli Saçların Kaldırılması
Saçınızı düz fırçayla fırçaladıktan sonra şekillendirmeyi minimumda tutmak en iyisidir. İnce veya ince telli saçların daha fazla parlaması için saç wax, şekillendirme jeli veya pomatı tavsiye etmiyoruz. Bu tarz şekillendirmeye yardımcı ürünler yağlı maddeler içerir ve tel tel bir görünüm oluşturması muhtemeldir. İnce telli kısa saçların şekillendirilmesinde çok az bir miktar ıslak jel genellikle iyi sonuç verir. Uzun ince telli veya ince saçlar için de güçlü tutuş sağlayan saç spreyi daha iyi sonuç verir. Saç tutamlarını kaldırıp tutamların altına saç spreyini sıkmak önemlidir. Saç spreyini tepeden öne doğru sıkmak saçı ağırlatıp düşmesine neden olur.

İlgili İçerikler
 • Erkekler için saç şekillendirme

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Erkekler için saç şekillendirme
  ...

  Kadınlar gibi erkekler de saç stillerini artık şansa bırakmıyorlar. Fakat, ofislerde ve barlarda görünen stillerin çoğu danışma sonucu ortaya çıkıyor. Aşağıdaki şekillendirme kuralları sizi güvenli tarafta tutacak.

  ...
 • Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!

  Saç Şekillendirme Ürünleri Kullanımı

  Saç Dalgalarınızın Kontrolünü Ele Alın!
  ...

  Bukleler çok aşırı olmadığı müddetçe büyük bir zenginliktir. Çok kabarık saçlar çabuk ihmal edilmiş havası verir. Düz maşalar, geniş bigudiler ve anti-frizz ürünler sıkı veya kabarık buklelerde mucizeler yaratır. Saçınızı düzleştirmek için kalıcı yollar da mevcut.

  ...
 • Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları

  Yağlı Saçlar

  Yağlı Saç Derisi ve Kuru Saç Uçları
  ...

  Men are more likely to have dandruff but there is a dandruff cure for men as well as for women. We like to help you get rid of the annoyance

  ...
 • Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç

  Kadınlar İçin Saç Stilleri

  Başınızın Üstü ve Arkasındaki Kabarık Saç
  ...

  Büyük düşünün! Saç stiliniz ne olursa olsun başınızın arka tarafı kabarık durmalı. Fakat, başınızın üstünde komik bir kuş yuvası oluşturmadan saçınızı nasıl kabartabilirsiniz? İşte moda saçlar için beş püf noktası.

  ...
 • Klasik Saç Stili: Atkuyruğu

  Günlük Stil Önerileri

  Klasik Saç Stili: Atkuyruğu
  ...

  Hepimizin favorisi var – bunlar sadece film veya müzik alanında değil saç stillerinde de mevcut. Aşağıda belirli bir zamana ait olmayan saç kesimleri ve saç stillerini göreceksiniz. Bunlar uzun zamandır kullanılıyor. Belki de bize çok yakıştığındandır?

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Kuru Saçlar

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...
 • Kuru saçlar

  Kuru Saçlar

  Kuru saçlar
  ...

  Birçok sebebi olabilir! Saç derisi kuru veya doğru olmayan bakım uygulanmış veya şekillendirme alışkanlıkları kötü olabilir. Ne yapmalıyız? Kuru saça iyi gelecek 10 tavsiyemizi okuyunuz.

  ...
 • Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri

  Uzun Saçlar

  Uzun Saçı Daha Bakımlı Tutma Yöntemleri
  ...

  Omuz hizasındaki saçlar en azından üç yılda uzar ve o hizaya gelene kadar 300 kez şampuanlanmıştır. Bu nedenle iyi bakım şarttır. Uzun saçlarınız için dokuz yararlı tavsiyemiz var.

  ...
 • Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım

  Sarışın

  Sarı Saçlar İçin Doğru Bakım
  ...

  Doğal sarı saçlar daha koyu renkli pigmentlere sahip saçlardan daha narindir ve özel bakım ister. Bu, rengi açılan sarı saçlar için de geçerlidir. Her iki saç türü de oldukça bakım gerektirir. Sarı saçlarınız için beş zor ve hızlı kuralı bulabilirsiniz. Sarı saç renginin favori renginiz olduğunu biliyoruz ve saçlarınıza parıltı katmak için size yardımcı olmak istiyoruz.

  ...
 • Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri

  Erkekler İçin Saç Stilleri

  Kır Saçlı Erkekler için Stil Tavsiyeleri
  ...

  Kadınlar saç renklerini değiştirmekten çekinmez. Fakat erkekler saçlarını boyamazlarsa bu konu hakkında hiç konuşmazlar. Üreticiler erkeklere evde uygulamaları için en uygun boya ürünlerini sunuyor.

  ...
 • Yağlı Saçları Şekillendirmek

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Yağlı Saçları Şekillendirmek
  ...

  Genel olarak yağlı saçlar, tel tel olmuş saçlarla eş anlamlıdır. Özellikle de şekillendirmenin her türüne direnip büyük bir karışıklığa yol açarlar.

  ...
 • Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?

  Saç Şekillerine Göre Stiller

  Kuru Saç Derisi – Neler yapılabilir?
  ...

  Saç deriniz kaşınıyor, gergin ve şimdiden sabırsızlanmaya mı başladınız? Hassas bir saç deriniz varsa neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Neyse ki hep böyle olması gerekmiyor. En hassas saç derisi bile uygun bakım ile yatışır.

  ...